Garanti Bankası toplamda 1,06 milyar TL tutarında tahsili gecikmiş alacak portföylerini satarken Gelecek Varlık, İş Bankası'nın satışa çıkardığı 401,4 milyon TL tahsili gecikmiş alacak portföyü ihalesini kazandı.

Garanti Bankası, takipteki krediler portföyünde yer alan ve toplam anapara ve akdi faiz bakiyesi 30 Ocak itibarıyla 531.84 milyon TL olan tahsili gecikmiş alacakları faizleri ile birlikte, 220.3 milyon TL'ye Gelecek Varlık Yönetim'ine sattı.

Bankadan dün akşam KAP'a yapılan açıklamada ayrıca 31 Ocak itibarıyla anapara ve akdi faiz bakiyesi 532.5 milyon TL olan tahsili gecikmiş alacakların da faizleri ile birlikte 219.8 milyon TL'ye Emir Varlık Yönetim'e satıldığı belirtildi.

İŞ BANKASI DA SATTI

Gelecek Varlık Yönetimi, İş Bankası'nın satışa çıkardığı toplamda 401.4 milyon TL anapara büyüklüğündeki 2 bireysel portföyün ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığını duyurdu.

Şirketten dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, ihaleye toplam 19 varlık yönetim şirketinin katıldığı belirtilerek, banka yönetim kurulunun onayı sonrası sözleşmenin imzalanacağı ifade edildi.