Son olarak Christopher Nolan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Oppenheimer'da rol alan ünlü oyuncu Gary Oldman, yaptığı samimi açıklamalarla dikkat çekti.

Kariyeri boyunca Oscar dahil pek çok ödül alan Gary Oldman, özel hayatıyla da dikkat çeken bir oyuncu. Oldman, 2017'de evlendiği eşi Gisele Schmidt ile mutluluğu yakalamış olsa da daha önce dört defa evlendi. Ve zaman zaman olaylı ayrılıkları, eski eşinin skandal iddialarıyla dikkat çekti.

Oldman, geçtiğimiz günlerde Drew Barymore Show'a katılarak yaşadığı sıkıntılardan bahsetti. Ve yaşadığı ayrılıklarda özellikle de gişe rekorları kıran Harry Potter ve Batman serilerinin kendisini kurtardığını itiraf etti.

42 YAŞINDA BEKÂR BİR BABA OLDU

65 yaşındaki aktör, büyücü Sirius Black ve dedektif Jim Gordon'ı canlandırarak kendisini çok para karşılığında az iş yaparken bulduğunu söyledi. Oldman'ın kastettiği şiddetli ayrılık ise hiç şüphesiz bir zamanlar ünlü yönetmen David Fincher ile de evlenmiş olan Donya Fiorentino ile oldu.

Fiorentino, Oldman'ı alkol bağımlılığı ve fiziksel istismar ile suçlamış ve çiftin dört yıllık evliliği sona ermişti. Drew Barrymore Show'da konuşan Oldman şunları söyledi:

"42 yaşındayken boşanmış olarak uyandım ve oğullarımın velayeti bendeydi. Bu, başlı başına zordu çünkü pek çok yapım Macaristan, Budapeşte, Prag, Avustralya gibi yerlerde çekiliyordu. Bu yüzden pek çok işi geri çevirdim. Ancak Harry Potter için şükürler olsun. Size söylüyorum, ikisi (Batman ve Harry Potter) gerçekten beni kurtardılar, çünkü bu, çok parayla az iş yapabileceğim ve sonra çocuklarla evde olabileceğim anlamına geliyordu."

Fiorentino, Oldman ile evliliğini bitirdikten seneler sonra da ünlü oyuncu hakkındaki skandal iddialarıyla gündeme gelmişti. Darkest Hour ile 2018 En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazanmasının ardından Fiorentino, dört yıllık evliliklerini kâbus olarak tanımlamış ve aynı zamanda çocuklarının önünde telefonla yüzüne vurduğunu iddia etmişti.

METOO HAREKETİNDEN İLHAM ALMIŞ

Oldman'ın eski eşinin yeniden bu suçlamalarda bulunmasının nedeni ise yapımcı Harvey Weinstein'ın pek çok kadına yaptığı cinsel saldırılarla başlamış ve dünyaca ünlü isimler yaşadıkları şiddeti anlatarak özellikle hemcinselerini yüreklendirmişti.

Fiorentino, "Gerçeklerin söylenmesi gerekiyor. Gary'nin ayağa kalkmasını ve yaptıklarının sorumluluğunu üstlenmesini istiyorum. Yapacak mı? Kim bilir? Her zaman her şeyi inkar etti."

Fiorentino sözlerine şu şekilde devam etti:

O harika bir oyuncu. Harika bir koca mıydı? HAYIR. Evliliğimiz, çılgınca şeylerin yaşandığı dev bir araba kazasıydı. Kendime olan saygımı kaybettim, kırıldım. Diğer kadınların sesini yükseltmesiyle güçlendim. Bir kadın sesini geri aldığında gücünü de kazanır. Oğullarımızın ve dünyanın gerçeği bilmesini istiyorum. Tekrar o evliliği yaşamaktansa büyük bir beyaz köpekbalığı tarafından yenilmeyi tercih ederim. Cüzdanımda 20 dolar var. Benden alabileceği başka hiçbir şeyim yok. Gary'yi incitmek için konuşmuyorum. Aslında ona iyi şanslar diliyorum. Harika bir oyuncu ve Oscar'ı sonuna kadar hak ediyor.

OĞLUNDAN BABASINA TAM DESTEK

Oldman'ın eski karısının yaptığı bu açıklamalar sektörde yankılanırken sürpriz bir isimden açıklama geldi. Çiftin çocukları Gulliver bir mektup yayınladı ve babasının sonuna kadar arkasında olduğunu gösterdi:

Babama yönelik bu asılsız iddiaların, özellikle de yıllar önce halledildikten sonra yeniden yazıldığını görmek rahatsız edici ve acı verici. Çocukların velayeti, karısını döven bir kişiye verilmez ve çoğu durumda, neredeyse hiçbir zaman, bir erkeğe verilmez. Babamla tam zamanlı yaşamış olmam başlı başına yeterli bir kanıt olsa gerek.

Babam benim tek ve gerçek yol gösterici ışığım. Benim tek kahramanım. O, bir gün olmayı arzuladığım adam. Keşke onun yarısı kadar büyük, yarısı kadar da saf olabilseydim. Ona dünyaları borçluyum ve ona hayatımı borçluyum...

Ben sadece babamın karakterini hem kişi hem de oyuncu olarak korumak istiyorum. Onun olağanüstü derecede nazik bir adam olduğunu, inanılmayacak kadar yetenekli olduğunu, ailesinin sevgisi ve mutluluğu için her şeyi feda edebilen bir adam olduğunu biliyorum. Bu eziyetin 16 yıl önce sona ermesi gerekiyordu. Kariyeri açısından böylesine önemli bir yılda, babam nihayet eğlenebilmeli. Umarım bunu mümkün kılabiliriz.

Şu anda Gisele Schmidt ile evli olan Gary Oldman, kurtarıcı olduğunu söylediği Harry Potter serisinin üç filminde Harry'nin akıl hocası ve vaftiz babası olarak ve Batman - Kara Şövalye üçlemesinin tamamında başrolde yer aldı.

Oldman, 1987-1990 yılları arasında Lesley Manville, 1990-1992 yılları arasında Uma Thurman, 1997-2001 Donya Fiorentino, 2008-2015 yılları arasında Alexandra Edenborough ile evli kaldı.