Kurucusu ve genel yayın yönetmeni olduğu Agos gazetesi önünde 19 Ocak 2007'de öldürülen Hrant Dink için anma töreni düzenlendi. 

Gazetenin Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki eski binasının önünde toplananlar, Dink'in silahla ateş edilerek öldürüldüğü yere kırmızı karanfil bırakıp mumlar yaktı. Alana ayrıca Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yazılı dövizler ile Agos gazetesi bırakıldı. Gazetenin olduğu binaya da üzerinde "Cinayet 17 yaşında" yazılı Hrant Dink'e ait bir fotoğraf asıldı. 

Sloganlar atan katılımcılara balkondan Dink'in sesinden bir konuşması dinletildi. Balkonda konuşan arkadaşı Oya Baydar, özel bir insan olan Dink'in 17 yıl önce katledildiğini hatırlatarak, "Her yıl burada buluşuyoruz, 'Hepimiz Hrant'ız' diye bağırıyoruz. 17 yıldır her 19 Ocak'ta hepimizin içinde doğuyorsun. Selam seninle aynı değerleri paylaşanlara" dedi. 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı tören dolayısıyla Şişli Halaskargazi Caddesi trafiğe kapatıldı.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN ANMA MESAJI 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de vefatının 17'nci yılında gazeteci Hrant Dink'i andı. 

Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Herkesin bildiği ama kimsenin önlemeye çalışmadığı bir süreçte yitirdiğimiz aydın, gazeteci Hrant Dink'i katlinin 17'nci yılında saygıyla anıyorum. Tüm gerçekler açığa çıkana, tüm sorumlular yargılanana kadar Hrant Dink cinayetini unutturmayacağız" ifadesini kullandı. 

BODRUM'DA ANMA TÖRENİ

Dink ayrıca öğle saatlerinde Hrant’ın Bodrumlu Arkadaşları Grubu tarafından Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinlik ile anıldı. Üzerinde “Vazgeçmiyoruz-Ahparig, Adalet İstiyoruz” “Katil Dışarıda Adalet Nerede” yazılı pankart açanlara ilçede bulunan siyasi parti üyeleri ilebir grup vatandaş da destek verdi.

Anmada Dink anısına saygı duruşunda bulunuldu, konuşmalar yapıldı. Barkın Kurt “Bu ülkede katilleri cezasızlıkla ödüllendirerek önünü açtıkları kadın cinayetleri işlemek serbest; kar ve rant hırsı uğruna çürük yapılarda binlerce yurttaşın ölümüne yol açmak serbest; mafya çetelerinin liderlerinin ülke yönetiminde söz sahibi olması serbest. Kardeşçe yaşamak yasak, eşit ve özgür olmak yasak, adalet isteyenler ise terörist" dedi.