Gaziantep’te Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği soyuldu. Hırsızlık olayı dün gece Şahinbey ilçesi Ulucanlar Mahallesi'ndeki Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği'nde gerçekleşti. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler, derneğin kapı ve camlarını kırarak içeri girdi.

CAMLARI KIRIK GÖRÜNCE FARK ETTİLER

Dernekte bulunan televizyon, 10 kilo çay ve 20 kilo şeker ile bazı evrakları alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık, dernek görevlilerinin sabah gelip kapı ve pencerelerin açık, camların kırık olduğunu görerek polis çağırmasıyla ortaya çıktı.

"VİCDANIMIZI YARALADI"

Gaziantep Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Hasan Basri Yılmaz, “Çalınanların maddi değerinden çok maneviyatı nedeniyle vicdanlarımız yaralandı” dedi. Vatanı için canlarını, kanlarını veren insanların derneğinden hırsızlık yapılmasını vicdansızlık olarak yorumlayan Yılmaz, “Üyelerimiz hırsızlık yapan insanların da namusunu, canını, şerefini korumak için can verdi, sakat kaldı. Bu hırsızlığı yapan vicdansızlar acaba onu hiç mi düşünmediler. Polis gerekli çalışmalara başladı. İnşallah hırsızlar yakalanır ve en ağır şekilde cezalandırılırlar” diye konuştu.