UNRWA Genel Komiseri Lazzarini, X sosyal medya hesabından İsrail'in felaketine sürüklediği Gazze'deki saldırılarına paylaşım yaptı.

İsrail'in Gazze'deki saldırılarının başladığı yerden, insanların yaşadığı yayının hiçbir yerde tam olarak anlatılamayacağını vurgulayan Lazzarini, “2 milyon insanın hayatı çoğu zaman bir gecede altüst oldu. Lazzarini, İsrail'in saldırılarında en çok çocuklara, yardım görevlilerine, gazetecileri ve sağlık ekiplerini öldürdüğünü, uluslararası insani hukuk apaçık hiçe sayarak, benzeri görülmemiş saldırılar gerçekleştirdiğini, hastaneler ve BM binalarını da yıktığını kaydetti.

.

"CEHENNEM ÇUKURU GÜNBEGÜN DERİNLEŞİYOR"

Philippe Lazzarini, “Tüm çizgiler dahil kırmızı çizgiler aşıldı. İsrail'in kuşatmadan doğan kıtlık durumu daha da kötüleşiyor. Sonuç olarak insan yapımı kıtlık, bebeklerin ve küçük çocukların bedenlerini yiyip bitiriyor.” uyarısında bulundu.

UNRWA'ya yönelik saldırıların da devam edeceğini söyleyen Lazzarini, “Siyasi tartışmalar, başarısız diplomasi, gösterişli konuşmalar ve açıklamalar arasında, Gazze'deki cehennem çukuru günbegün derinleşiyor.” ifadelerine yer verdi.

Sivillerin korunması, Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması ve anında ateş kesen kapasitede bulunan Lazzarini, İsrail'in daha fazla yardıma girişine izin verilmesi ve UNRWA'nın genel amaçlı tüm kısıtlamalarının azaltılmasının uzatılmasına dikkati çekti.