9 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla başkentte binlerce kişi, Büyük Gençlik Yürüyüşü'nde bir araya geldi.

Kızılay Güvenpark'ta başlayan yürüyüşe Gençlik Caddesi'nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı.

Büyük Gençlik Yürüyüşü'nde CHP milletvekilleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yer alıyor. Özgür Özel, Büyük Gençlik Yürüyüşü'nün ardından açıklama yapacak. 

Türk bayrakları ve marşlar söyleyerek yürüyen kortejin izlediği güzergahında güvenlik önlemleri alındı. 

ATATÜRK'E İKTİDAR SÖZÜ

Güvenpark'tan başlayan yürüyüş öncesi kalabalığa seslenen Özgür Özel 2018'de iktidar olma sözü verdi. 

Mustafa Kemal Atatürk'e gıyabında seslenen Özel şunları söyledi:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahından kendisine hep beraber söz veriyoruz. Buraya bir kez daha geleceğiz. buraya partinizi iktidar yapmış olarak geleceğiz.

Gençler bugün 47 yıl sonra Ata'nın huzuruna birinci parti olarak çıktık. Onun Samsun'a çıkışının 105'inci yılında ona şöyle sesleniyoruz; Atam sana söz veriyoruz biz buraya partini iktidar yapmış, ilkelerini iktidar yapmış aydınlanma ateşini yeniden yakmış olarak bir kez daha milyonlarla geleceğiz" dedi.

"O İLK ADAMIN İZİNDEN YÜRÜYORUZ"

CHP lideri Özel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından da bir mesaj yayımladı. 

Özel mesajında, "19 Mayıs 1919'da atılan o ilk adımın izinden, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak yürüyor ve mücadele ediyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyorum." ifadelerini kullandı.