İstanbul Sultangazi'de gerçekleşen olay, Salı günü sabah saatlerinde İsmetpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. 43 yaşındaki Arife Sirke, caddede karşıdan karşıya geçmek için bir süre yol kenarında trafiğin durmasını bekledi. O sırada M.Y., kontrolündeki 34 PHA 01 plakalı kapalı kasa minibüs, geri manevra yaparken Sirke'ye çarptı. Yere düşen kadın aracın altında kaldı.

VATANDAŞLAR UYARINCA DURDU

Kadına çarptığını fark etmeyen şoför, vatandaşların uyarısının ardından durdu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.  Sirke, vatandaşlar tarafından kriko yardımıyla kaldırılan minibüsün altından çıkarıldı. Yaralı kadına ilk müdahale olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı.Yaralanan kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Yaşananları anlatan bir mahalle sakini, "Ambulans ve itfaiye geldi yaralıyı götürdüler. Geri geri çıkarken minibüs kadını altına almış. Sürücü fark etmemiş. Biz gördüğümüzde kadın minibüsün altındaydı. Müdahale ettik. Lastikçiden krikoyu aldık ve kadını çıkardık. Sağlık ekipleri hemen müdahale etti ve hastaneye kaldırdılar" dedi.