Motosikletle dünyayı dolaşan ve gezdikleri yerden paylaşım yaparak 300 binden fazla takipçiye sahip olan Brezilyalı ve İspanyol çift Fernando (28) ve Vicente (63) yaşadıkları saldırı şokunu atlatamıyor... 

Instagram üzerinden "vuelta al mundo en moto" (Türkçesi: Bir motosikletle dünya turu) lakabıyla paylaşımda bulunan çift son 5 yılda 170 bin kilometreden fazla yol yapmış ve 66 ülkeyi sorunsuz geçmişti. 

Fakat çift Hindistan'dan Nepal'e geçmeden önce dinlenmek için yol kenarında durduklarında korkunç bir saldırıya uğradı. 7 Hint vatandaşı, Fernando ve Vicente'ye saldırdı. Vicente'yi döverek yere yığan saldırgan grubu daha sonra genç kadına da sırayla tecavüz etti. Eşinin gözleri önünde 7 adamın saldırısına maruz kalan kadın yaşadıklarını Instagram'dan paylaşarak yetkililerden yardım istedi. Vicente'ye taş ve kask ile saldıran adamlar, yaşlı adamı konuşamaz hale getirdi.

İspanya'nın Hindistan büyükelçiliği duruma müdahale ederek yerel yetkililerle iletişime geçti. Polis saldırganlar için insan avı başlatırken 3 sapık yakalandı. 

Hint polisinin eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X'te paylaştığı fotoğraflarda üzerlerinde tişört olan 3 saldırgan, kimlikleri belli olmasın diye kafalarını tamamen kapatan maskelerle poz verdi. Yetkililer geriye kalan dört kişinin de arandığını duyurdu. 

ÇİFTE TAZMİNAT VERİLDİ

Saldırganların 20 ile 30 yaşlarında olduğu belirtilirken bunların sırayla Fernanda'ya tecavüz ettiği açıklandı. Mahkemeye çıkan turist çifte ise Hint makamlar yaklaşık 10 bin euroluk bir tazminat verdi. 

Dumku karakolunda komiser yardımcısı olarak görev yapan Anjaneyulu Dodde, "Onlara tazmiant verdik. Kapsamlı bir soruşturma yürütüyoruz ve hızlı bir yargılama süreci olmasına çalışacağız" dedi.

Çiftin bu olaydan sonra bir süre İspanya'ya döneceği ve daha sonra seyahatlerine devam edecekleri açıklandı.