Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimlerindeki CHP adayı Mansur Yavaş, Kırsal Kalkınma Kooperatif, Birlik ve Dernek yöneticileri ile görüştü. AKP’li eski Başkan Melih Gökçek döneminde Ankara’ya giriş yollarına yapılan kapıları eleştiren Yavaş "Sizin paranızı çöp projeleri gömdüler. Ankara’ya girerken gördüğünüz kapıların kime ne faydası var? Görsel güzelliği de yok. Oraya harcanan parayla Ankara’nın bir ilçesi ayağa kalkardı" dedi.

2014 yılında Ankara’nın 5 girişine yapılan kapılara 31 milyon lira harcanmıştı.

"EN BÜYÜK ZENGİNLİK GIDA"

Yavaş kendilerinin önceliğinin halkın hayatını kolaylaştıracak projeler olduğunu belirterek, şunları söyledi:

- Onun için diyorum, kanalizasyon ihtiyaçlarını bitireceğiz, susuz köy kalmayacak. Elektrik, su, internet her şey olmalı ki çoluğunuz çocuğunuz orada yaşamaya devam etsin, hem kendi kazansın hem de Ankara kazansın. Geleceğin en büyük zenginliği gıda olacak. Yani petrolden daha önemli. Petrol yoksa arabaya binmezsin, ama gıda yoksa ölürsün. En büyük zenginliğimiz ürettiğimiz gıdalar olacak. Biz görevde olduğumuz sürece çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz.

KAPILARIN HER BİRİ 5 MİLYON

2014 yılında Melih Gökçek döneminde yaptırılan 5 kapı 25 milyon liraya mal olmuş, çeşitli meydanlara konulan ve daha sonra bozulduğu için zamanı göstermeyip duran saatlerle birlikte toplam 31 milyon lira ödenmişti. 25 metre yüksekliğindeki kapılar halen, Eskişehir, Konya, İstanbul , Samsun ve Esenboğa yolu girişinde yer alıyor.