CHP'den Dikili Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ancak seçilmeyen Gökmen Ulu yeni bir açıklama yaptı. SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar, Gökmen Ulu'nun bağımsız aday olabileceğini yazmıştı. Ulu'nun açıklaması şöyle:

- Türkiye'nin en güvenilir insanlarından Uğur Dündar'ın toplumun da sesine kulak vererek dile getirdiği öneriye ve Sözcü aileme desteklerinden dolayı yürekten teşekkür ederim. Şu anda duygu ve düşüncelerim şöyledir: 

- Ben, Cumhuriyet Halk Partisi'nin öz evladı olarak partimizin sayın genel başkanı ve karar mekanizmalarının cuma günü gerçekleştirilecek MYK ve PM toplantılarında, halkımızın çağrılarını dikkate alarak Dikili hakkında tekraren değerlendirme yapacaklarını umuyorum. 

"ÖZGÜR ÖZEL BENİ TANIR, SEVER"

- Kurulda tek isim yerine birlikte yer alıp oylama yapılmasının daha adaletli ve demokratik olacağını düşünüyorum ve talep ediyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarım da aynı görüşteler. 

- Sayın Özgür Özel Dikili'yi iyi tanır, beni de sever. Hakkımdaki güzel sözlerini kamuoyunda da birçok defa dile getirmiştir. 

- Buradaki temel nokta, genel başkanımızın da başta vurguladığı gibi, halkımızın kimi istemediği ve kimi istediğidir. 
Kendisine Dikili'deki gerçekliğe ulaşılması hakkında yeterli bilgilendirmede bulunulmadığı anlaşılıyor.

- Sayın genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimizin, halkımızın güçlü çağrı ve tepkilerini dikkate alarak, risk analizi yaparak, sağduyu ile yeni bir değerlendirmede bulunacağını ümit ediyorum.