Başakşehir Futbol Kulübü'nün Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray'dan geçici olarak takıma katılan Leo Dubois'in, ara transfer döneminde yeniden sarı-kırmızılı takıma katılma talebine, takımın gereksinimleri nedeniyle olumlu yanıt verilmediğini açıkladı.

Gümüşdağ, Süper Lig'in 25. haftasında, RAMS Park'ta Galatasaray ile oynadıkları ve 2-0 mağlup oldukları karşılaşma sonrası basın mensupları ile görüştü.

Karşılaşmayla ilgili düşüncelerini paylaşan Gümüşdağ, "Yüksek performanslı güzel bir mücadele oldu. İki takımı da tebrik ediyorum. Çarşamba günü 120 dakika yüksek tempoda Türkiye Kupası maçı oynadık. Yorgunluğumuz olmasına rağmen güzel bir mücadele ortaya koyduk. Oyuncuları performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Galatasaray'a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Turuncu-lacivertli takımın başkanı, son 14 resmi karşılaşmada sadece iki defa mağlubiyet yaşadıklarını vurguladı, "Kupayla birlikte son 14 maçta iki mağlubiyetimiz var. Bunlardan biri Galatasaray, diğeri Fenerbahçe'ye karşı. Teknik direktörümüz ve oyuncularımızı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Oyuncu kalitesi ve bütçe olarak Galatasaray ve Fenerbahçe diğer takımlardan koptu. Bundan sonraki süreçte artık önümüzdeki maçlara bakacağız." şeklinde konuştu.

"GALATASARAY'A AİT OLSA DA..."

Göksel Gümüşdağ, Leo Dubois'nin Galatasaray'a ara transfer döneminde geri dönüşü hakkında konuşurken, şu ifadeleri kullandı:

"Sezonun başında Galatasaray yabancı kontenjanını düzenlemek adına son günlerde bize bir teklif yaptı. Leo Dubois'in kalitesi sebebiyle, onun yarım sezonluk ücretini ödeyerek takıma katılmasına izin verdik. Sezon başında yönetim kuruluma, 'Yalnızca yarım sezon için anlaşma yapılacaksa, bu teklifi kabul etmeyelim. Sezon sonuna kadar bizimle olmalı.' demiştim. Bize, 'Sezon sonuna kadar kiralanabilir. Planlamanızı buna göre yapabilirsiniz.' dediler. Biz de buna göre onayladık. Şu ana kadar Erden ile ya da Dursun ile yaptığımız görüşmelerde maliyet konuşulmadı. Oyuncu Galatasaray'a ait olsa da, sezon sonuna kadar bizde kiralık olarak kalacak. Kendisine ihtiyacımız olduğunu ve planlamalarımıza göre oyuncuyu bırakamayacağımızı belirttik. Dursun Bey de bu duruma anlayış gösterdi."

"ALİ KOÇ, DURSUN ÖZBEK VE BEN..."

Gümüşdağ ayrıca Süper Lig'in yeni yayın ihalesi hakkında devam eden çalışmalara değindi, "Çarşamba günü bir toplantı yapacağız. İhale komisyonunda Ali Koç, Dursun Özbek ve ben bulunuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ile kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştireceğiz." dedi.