Geçtiğimiz günlerde çeşitli bölümlerden yüzlerce kişiyi işten çıkaran Google'da bir süre daha çalışanlar rahat bir nefes alamayacak gibi görünüyor. 

Google CEO'su Sundar Pichai, çalışanlara bu yıl daha fazla işten çıkarmaların yaşanacağına dair bir not gönderdi.

Pichai'nin notunda şirketin iddialı hedeflerine ulaşmak için zor seçimler yapmak zorunda kalacağı belirtiliyor. CEO'dan gelen en iyi haber ise bu yılki kesintilerin, şirketin 12 bin kişiyi yani iş gücünün yüzde 6'sını işten çıkardığı geçen yılki işten çıkarmalar ölçeğinde olmayacağı yönünde.

Pichai, işten çıakrmalarla iligli notunda şu şekilde yazıyor: "Bu işten çıkarmalar geçen yıl ile aynı boyutta değil ve her takım etkilenmeyecek. Ancak meslektaşlarınızın ve ekiplerinizin etkilendiğini görmenin çok zor olduğunu biliyorum. Bu değişikliklerin çoğu zaten duyurulmuştu."

Geçen hafta Google'da yaşanan işten çıkarmalar donanım, mühendislik, reklam ve hizmetler de dahil olmak üzere birçok ekibi etkiledi ve binden fazla çalışan işten çıkarıldı. Ayrıca şirket Fitbit'in kurucu ortakları James Park ve Eric Friedman'ın da organizasyondan ayrılacağını doğrulamıştı.

Çarşamba günü de Google, yeniden yapılanma kapsamında 100 YouTube çalışanını daha işten çıkarmıştı.