Mutluyuz, gururluyuz daha da önemlisi umutluyuz. Millilerimiz, Gürcistan’ı 3-1 yendi. Altıncı kez yer aldığımız Avrupa Şampiyonası’na tarihimizde ilk kez galibiyetle başlamakla kalmadık.

Futbolumuzla, coşkumuzla, enerjimizle, taraftarımızla ve gollerimizle ilk tur maçları arasında fark yarattık. Taraflı tarafsız tüm otoritelerini, ‘turnuvanın şimdiye kadar ki en heyecanlı maçını ve en heyecan verici takımını izledik’ görüşünde birleştirdik.

Ay-yıldızlılarımızda ise bir isim öne çıktı: Arda Güler... Tüm gözleri, Real Madrid’e transferi ve dünya devindeki performansı çok konuşulan genç yeteneğimizin üzerindeydi. O da harika bir golle bu ilgiye karşılık verdi. ‘Maçın adamı’ seçilen Arda Güler, Cristiano Ronaldo’nun rekorunu kırarak ilk Avrupa Şampiyonası maçında gol atan en genç futbolcu unvanını kazandı. Arda henüz 19’unda fenomen olacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

NE DEDİLER?

Jude Bellingham: Hiç şaşırmadım abi.

Rio Ferdinand: Bu çocuk klas. Avrupa Şampiyonası’na geliyor ve böyle bir gol atıyor, şu ana kadar turnuvanın golü. Arda Güler, teşekkürler... Görmek istediğim şey bu.

Courtois: Ardaaa abi 

AS (İspanya): Mamardashvili’nin kalesinin köşesine bir obüs gibi giren bir vuruş izledik. Galibiyetin efendisi ve ustasıydı.

Telegraph (İngiltere): Arda Güler’in sersemletici vuruşu Türkiye’nin Gürcistan karşısında galibiyetini mühürledi.

The Sun (İngiltere): Arda Güler’in harika vuruşu Ronaldo’nun rekorunu kırarken Türkler ‘cesur minikleri’ heyecan verici bir şekilde yendi.

BBC (İngiltere): Almanya’da ‘Türk Messi’ sahneye çıktı. Türkiye 3-1 kazandı.

De Telegraaf (Hollanda): Türkiye, Gürcistan’ı Güler’in rüya golüyle yendi.

Bild (Almanya): Harika goller Türk partisini başlattı. Arda Güler’in attığı ikinci gol, stadyumu havaya uçurdu!

Kicker (Almanya): Türkiye rüya gibi gollerle kazandı.

Marca (İspanya): Genç Türk incisi, kendini haklı çıkarmak ve dünyaya geleceğin yıldızlarından biri olduğunu göstermek için iyi bir fırsat yakaladı.

Mundo Deportivo (İspanya): Bazı futbolcular sihirleriyle tribünde acı çeken taraftarlarını rahatlatma yeteneğine sahip. Arda Güler de bu oyunculardan biri.