1. Lig'deki İzmir derbisinde Göztepe'nin konuğu olan Altay, 4-0'lık mağlubiyetle üst üste üçüncü kaybını yaşadı ve düşme potasındaki durumu daha da derinleşti. Bu maç, Altay'daki altı genç oyuncunun derbi atmosferini ilk kez tecrübe etmesine sahne oldu.

Mustafa (19), Kuban (22), ve Nurettin (19) gibi ilk on birde başlayan gençlerin yanı sıra, maçın ilerleyen dakikalarında oyuna dahil olan Ulaş Hasan (18), Enes Yetkin (18) ve Onur Yıldız (16) da Göztepe karşısında önemli deneyimler edindi.

İkinci yarıda kaleyi koruma görevini üstlenen Ulaş Hasan, profesyonel arenada ilk defa forma giydi. Transfer yasağı sebebiyle tecrübeli oyuncularının büyük bir kısmını kaybeden Altay, Ceyhun, Özgür ve Murat Uluç haricinde, genç oyuncularıyla ligde kalma mücadelesini sürdürecek.

RENCİDE EDİCİ GÖRÜNTÜLER

Göztepe-Altay derbisinin ardından bir olay sosyal medyada geniş yankı buldu. Bir Göztepeli taraftarın, yedek kulübesinde ısınan Altaylı genç oyunculara para göstererek, "Gel harçlık vereyim. Batıyorsunuz, harçlık yaparsınız. Kahvaltı yaparsınız. Beter olun" dediği bir video paylaşıldı.

"GÖZTEPE REHİN TUTULURKEN BEN KEFİL OLDUM"

Bu duruma Altay'ın eski başkanlarından Niyazi Konuşmaz sosyal medya üzerinden sert bir tepki gösterdi. Konuşmaz, "Göztepe'nin Side Antalya'da otelde rehin tutulurken gelip kefil olup çıkmasını bir Altaylı olarak ben sağladım. 2013 sezonu idman yeriniz yokken size Gaziemir'i açıp idman yaptırıp size iyilik yapan Altay Spor Kulübü'dür. Düştüğünüzde elini uzatan hep biz olduk" ifadelerini kullandı.