Konut ve barınma krizi küresel bir boyut alırken, ABD merkezli bir günlük ev kiralama platformunda yayınlanan bir ilan şaşkınlık yarattı. 

Avustralya'nın güneyindeki Seaton kentinde sahile yakın bir evin arka bahçesine kurulan çadır için istenen fiyat ise haftalık 200 dolar (yaklaşık 6 bin TL) olarak kayıtlara geçti. 

Denize yakın olması sebebiyle bu fiyatın istendiği belirtilirken, kiralık ilanının başlığı ise "Plaja yakın büyük çadır" olarak tercih edildi. İlanın sosyal medyada yayınlanmasından sonra birçok sosyal medya kullanıcısı çok sert tepki gösterdi. 

Bazı kullanıcılar, "Bu kadar paraya normal bir daire de kiralayabilirsiniz"ve "Bu iş iyice çığırından çıktı" dedi. Çadır ilanını açan kişinin William adında bir iş insanı ve girişimci olduğu belirtilirken, William konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise William'ın ilanına destek verdi... Platformun kurallarına uyulduğu sürece ilanın yayında olması gerektiğini söyleyen bazı kullanıcılar, "Çok ciddi bir barınma krizi var. Dolayısıyla bu normal" dedi.