EURO 2024'te Türkiye için müthiş bir an gelip çattı. Çeyrek finalde Hollanda ile oynayacağımız maç için geri sayım devam ediyor. Daha önce Milli Takım'ı çalıştıran Hollandalı efsane teknik direktör Guus Hiddink, Türkiye eşleşmesini değerlendirdi. 77 yaşındaki tecrübeli teknik adam, Hollanda basınına verdiği demeçte eşleşmeyi değerlendirdi. İşte Hiddink'in sözleri:

"ELEŞTİRİLER FIRSATÇILIK"

"Avusturya'dan aldığımız 3-2'lik yenilgi sonrası takıma çok yoğun eleştiri yapıldı. Bu eleştiriler biraz fırsatçılıktı. Herkesin fikri yine hazırdı ve Hollanda hakkında şüpheleri vardı. Şimdi iyi bir maç oynadılar ve herkes bizi Avrupa şampiyonu olarak görüyor. Bu çok fırsatçı bir durum ama futbol dünyası böyle."

''BUNU GÖRMEK GÜZEL''

"Romanya maçındaki futbolu herkes gördü. Tepkilerin tek maçlık olduğu anlaşılıyor. Şu anda Avustralya'dan Rusya'ya kadar dünyanın her yerinden bana 'Avrupa şampiyonu olacaksınız' şeklinde mesajlar geliyor. Bu da diğer uç nokta ama Hollanda için bunu görmek güzel."

"TÜRKİYE'YE KARŞI PEK SORUN YAŞAMAYIZ"

"Hollanda için finale giden yol 'kolay' diyebilirim. Futbolda her şey olabilir tabii ki ama mesela Türkiye'ye karşı pek sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Bizim için basit. Önemli oyuncuları cezalı. Bu maç, Hollanda için sorun olmamalı."

"SON BÖLÜMDE FARK YARATABİLİRİZ"

"Hollanda'nın maçı erkenden koparacak nitelikleri var, oyuncularımız bunu yapabilmeli ama olmazsa da ilk 1 saatten sonra Türkiye'yi etkisiz kılmamız gerek. Avusturya maçında son yarım saatte geri çekildiler. Bizim oyuncularımız buna karşı fark yaratabilir."