Haber sunucusu Rageh Omaar, ITV izleyenlerini endişelendirdi. Canlı yayın sırasında Omaar'ın yaşadığı zorlu anlardan sonra tedavi altına alındığı belirtildi.

ITV News Uluslararası İlişkiler Editörü 56 yaşındaki Rageh Omaar, "Ten" programında haberleri sunarken birdenbire takılıp kalmaya ve haber bültenlerini okumakta zorlanmaya başladı.

Tam olarak ne olduğu belirsiz olsa da ITV News, Omaar'ın şu anda tıbbi bakım aldığını ve izleyicilerin endişelerini sosyal medyada dile getirmeleri nedeniyle minnettar olduğunu söyledi.

Bir ITV News sözcüsü, "İzleyicilerin Rageh Omaar'ın sağlığı konusunda endişe duyduğunun farkındayız. Rageh cuma günü Ten'de haber sunumu yaparken rahatsızlandı ve şu anda tıbbi bakım görüyor. Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyor" dedi.

İzleyiciler Omaar ile ilgili endişelerini sosyal medyada dile getirirken zaman zaman eleştirdiler. Bir kullanıcı, "Eğer hastaysa ona bakmakla yükümlüler. Umarım gerçekten iyidir çünkü izlemesi zordu" diye yazarken, bir başkası da "Ona ne oldu, iyi mi ve onu neden yayından almadılar?" diye yazdı. 

Somali doğumlu İngiliz gazeteci Omaar, 2003'te Irak'ın işgali ve Bağdat'ın düşmesi sırasında BBC'nin yabancı muhabiri olarak yaptığı çalışmalarla küresel üne kavuştu.

Bu süre zarfındaki olağanüstü çalışmaları nedeniyle çok sayıda ödül kazandı. Bunların arasında BBC'ye Sudan'dan yaptığı haberler için Peabody Ödülü ve Taliban'ın içinden haber yapan tek batılı TV gazetecisi olduğu BBC'nin Afganistan'ın işgaline ilişkin haberleriyle BAFTA da bulunuyor.

Daha sonra 2006 - 2010 yılları arasında Al Jazeera International'da çalıştı ve burada hafta içi her gece yayınlanan Witness adlı belgesel dizisini sundu.

Ocak 2013'te ITV News'e özel muhabir ve sunucu olarak katıldı. Birleşik Krallık'ın dört bir yanından ve yurt dışından özel derinlemesine raporlar hazırladı.