İstanbul Barosuna kayıtlı stajyer avukat Büşra Teksöğüt, haciz işlemleri için Salı günü Şanlıurfanın Suruç ilçesine geldi. Burada haciz işlemlerini yapan avukat, daha sonra Şanlıurfa kent merkezine hareket etmek için minibüse bindi.

Aynı minibüsün arka koltuğuna ise haciz işlemlerini yaptığı kişinin yakınlarından olan Ahmet Eroğlu da bindi. Balıklıgöl Devlet Hastanesi durağında duran minibüste Ahmet Eroğlu, avukat Büşra Teksöğüt'ü dışarı çıkararak tekme tokat saldırıp, yerde sürükledi.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Çevredekilerin araya girmesiyle kurtarılan avukat Teksöğüt, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırgan ise kaçtı. Şanlıurfa'daki tedavisinin ardından İstanbul'a giden avukatın şikayetinin ardından saldırgan Ahmet Eroğlu gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Eroğlu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

AVUKAT, YAŞADIKLARINI ANLATTI

Bacağı kırılan stajyer avukat Büşra Teksöğüt, yaşadıklarını anlattı. Haciz işlemi sonrası borçlu kişinin yakını tarafından aynı minibüste takip edildiğini anlatan Teksöğüt, "Suruç'a haciz işlemi için gitmiştim. Haciz işlemleri sonrasında minibüste takip edildim. Beni takip eden kişi bulduğu ilk fırsatta beni minibüsten aşağıya çekti. Dizimi kaldırıma vurunca dizim parçalandı, telefonumu kırdı. Tamamen tasarlanmış, planlanmış bir olaydı" dedi.

BABASI İSYAN ETTİ

Teksöğüt'ün babası Fatih Teksöğüt ise yaşananlara tepki göstererek, "Bir avukatın meslek gereklerinin icrası tamamladıktan sonra yolda pusu kurulmak suretiyle bu şekilde darp edilmesi, bir kadına ve hukuk camiasına yapılan bir saldırıdır" diye konuştu.

Hastanede tedavisi süren Büşra Teksöğütün yüzünde darp izleri ve bacaklarının sargılı olduğu görüldü.