Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 18 Temmuz'da yapılacak Seçimli Mali Genel Kurulu öncesi dün başkan adaylığını duyuran Erdal Alkış'ın ekibinde sürpriz bir isim de yer aldı. 

ABD'de İran'a yönelik yaptırımların delinmesi sürecinde Rıza Zarrab ile birlikte rolü olduğu iddiasıyla yargılanıp 28 ay tutuklu kalan, infazının ardından ise Türkiye'ye dönen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, Alkış'ın dünkü tanıtım toplantısında yer aldı. 

Alkış'ın seçilmesi durumunda Atilla'nın TFF Genel Sekreteri olması planlanıyor.

Sozcu.com.tr'ye konuşan Atilla, mevcut futbol ortamından herkes gibi rahatsız olduğunu, adalet hissi yara aldığı için futboldan çok hakemlerin konuşulduğunu, tekrar güven ortamını tesis edebileceklerini düşündükleri için aday olduklarını söyledi. 

ABD'DE TUTUKLANMIŞTI

Atilla, Mart 2017'de Halkbank adına bono ihracıyla ilgili görüşmeler yapmak üzere gittiği ABD'de havaalanında gözaltına alınmış, yargılandığı davada 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Hapiste geçirdiği süre göz önünde bulundurularak ve iyi hal indirimi uygulanması sonucu 20 Temmuz 2019'da tahliye edilen Atilla, 24 Temmuz 2019'da Türkiye'ye gelmiş ve 21 Ekim 2019'da da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Atama kararını, Atilla Türkiye'ye döndüğünde kendisini havalimanında karşılayan dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak duyurmuştu.

Ancak Mart 2021'de Atilla, Borsa İstanbul'daki görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.