MHK eski genel sekreteri Ali Kunak, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın yumruklu saldırıda bulunduğu Halil Umut Meler ile hastanede yaptığı görüşmeyi anlattı. Kunak, Meler'in 'Benden bu kadar, bu iş bitti' diyerek hakemliği bırakma kararı verdiğini söyledi.

Ali Kunak, yumruklu saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler'i hastanede ziyaret etti ve durumuyla ilgili bilgi verdi. Gece yarısı katılığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Kunak şu ifadeleri kullandı:

'DOKTORLAR SAKİNLEŞTİRİCİ VERDİLER'

"Halil Umut Meler'in morali çok bozuk, çok sıkıntılı. Doktorlar sakinleştirici verdiler, tomografi çekildi. Durumu çok kötü değil, hepimizle konuştu. Şu an hastanede 60-70 hakem var. Süper Lig hakemleri Ankara’ya gelecekler."

'BU KARARI AİLENLE VER DEDİK'

"Halil olayın şokunda hala. Biz de yanındayken 'Bu iş bitti, benden bu kadar' tarzında cümleler sarf etti. Biz de ona, 'Dön İzmir’e ailenle konuş bu kararı onlarla ver' dedik"

"Zor bir gece. O tekme ve yumruk Halil'e değil, Türk hakemliğine atıldı. Acı bir durum. Bu olayın yansımaları kötü olacaktır diye düşünüyorum, özellikle uluslararası arenada. Yarın Galatasarayımız, perşembe günü Fenerbahçemiz maça çıkacak. Milli Takımımız, EURO 2024'e gidecek. O maçları kimler yönetecek biliyor musunuz? Halil Umut Meler'in oda arkadaşları. O hakemlerden mesaj yağıyor. Onlar hangi duygularla çıkacak bu maçlara?''

'TÜRK HAKEMLİĞİ ÜZERİNDE OYUN OYNAMAYA KALKTILAR'

''Bu olayın sadece bu akşam yaşanmış bir sinir taşması olduğunu düşünmüyorum. Bu aşağı yukarı 8 Mart ile başlayan bir süreçti. Türk hakemliği üstünde oyun oynamaya kalktılar. TFF de maalesef buna engel olamadı, hakemleri koruyamadı. Önüne gelen hakemi yem olarak ortaya koydu. Bir başkan çıkıp da AVM'lerde hakemleri takip edin diye demeç veriyorlarsa bu onun sonucu. Yarın bir gün AVM'de de olacak bu olay. Demeç verirken sayın başkanlar dikkat etmeliler."