2001'de başlayıp 2011'de biten ve sekiz film boyunca Hermione Granger karakterini canlandıran Emma Watson, Vogue dergisi için kamera karşısına geçti.

Watson'ın özellikle elinde ördek tuttarak verdiği pozlar dikkat çekti.

33 yaşındaki yıldız, bir süre kariyerine ara verdi ve Oxford'da yarı zamanlı yüksek lisans eğitimi almaya karar verdi. Vogue'a da bu kararı hakkında da konuşan oyuncu, "Çok hızlı ilerleyen bir kariyerim olduğu için bunları yapmaya zaman ayırmak, çok büyük bir karar gibi geldi" dedi. 

Harry Potter yıldızı, Satürn'ün kişinin doğduğu andaki konumuna geri döndüğü 'Satürn dönüşü' kavramına inanıyor. Bu, yaklaşık olarak her 27 ila 29 yılda bir gerçekleşiyor ve kişinin hayatını yeniden düzenlemesine neden oluyor.

Ayrıca Watson, bazen beyazperdede canlandırdığı karakterlerin kendisinden çok daha gerçek olduğunu hissettiğini ve ara vermenin ona daha fazla özgürlük verdiğini söyledi:

"Oyunculuktan uzaklaştığım için çok mutluyum çünkü daha önce sahip olduğumu sanmadığım bir şekilde kendi sesime, yaratıcı alanıma ve egemenliğime sahip olduğum hissine sahibim. İşlerin bir dakikalığına da olsa karışık olmasına izin verdiğim ve sırada ne olacağını bilmememe gerçekten izin verdiğim için çok mutluyum."