36 yaşındaki aktris Jessie Cave, “Harry Potter” filmlerinde bitkibilim profesörü Profesör Sprout'u oynayan rol arkadaşı Miriam Margolyes'e (82) cevap verdi.

Margolyes, Yeni Zelanda'nın 1News ağıyla yakın zamanda yaptığı bir röportajda, "Harry Potter hayranları için endişeleniyorum çünkü artık bunu aşmış olmaları gerekir. Bu, 25 yıl önceydi ve çocuklar içindi.”

“İnsanlar hala 'Harry Potter temalı bir düğün yapıyoruz' diyor ve ben de 'Tanrım, ilk eğlenceli geceleri ne olacak?' diye düşünüyorum. Bunu düşünemiyorum bile. Hayır." şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Cave de cumartesi günü "Dream It Con"da sahneye çıktığında ünlü oyuncunun yorumlarına tepki gösterdi.

Genç aktris, "Böyle bir şey söylemesi çok utanç verici. Onun nasıl olduğunu biliyorsun, sadece biraz komik. Ve sanırım böyle anlaşılmasını istemedi, umarım... Bunu söylemesi gerçekten hoşuma gitmedi." şeklinde konuştu.

Cave birden fazla "Harry Potter" filminde yer aldı ama en çok "Harry Potter ve Melez Prens"te öne çıktı, burada canlandırdığı Lavender Brown karakteri kısa süreliğine Ron Weasley'nin (Rupert Grint) yapışkan kız arkadaşı oldu.

Bu, Margolyes'in gündem olan ilk sözleri değil.

"Little Shop of Horrors" ve "Romeo + Juliet" yapımlarının oyuncusu, daha önce trans bireyler hakkındaki tartışmalı sözlerinden dolayı yazar J.K. Rowling'i savunmuştu.