2022’de “katı kişi sendromu” adı verilen bir hastalık teşhisi konan ve hem özel hayatında hem de kariyerinde problemler yaşayan Kanadalı şarkıcı Celine Dion, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yolculuğunu "Ben: Celine Dion" başlıklı yeni bir belgeselde anlatmayı planlayan şarkıcı, salı günü Instagram hesabında, "Bu son birkaç yıl benim için büyük bir zorluktu; durumumu keşfetmekten onunla nasıl yaşayacağımı ve onunla nasıl başa çıkacağımı öğrenmeye, ancak bunun beni tanımlamasına izin vermemeye kadar geçen bir yolculuk. Kariyerime devam etmek için çabalarken hayranlarımı görmeyi ne kadar özlediğimi fark ettim." dedi.

Hayatının bu bölümünü belgeseli aracılığıyla "kaydetmek" istediği belirten Dion, “Bu az bilinen durum hakkında farkındalık yaratmak ve bu tanıyı paylaşan diğer kişilere yardımcı olmak" istediğini ekledi.

"Ben Celine Dion" belgeseli, “katı kişi sendromu ile mücadelesini ve performans sergilemeye devam etmek için kat ettiği mesafeyi ortaya koyarken hayatına dair samimi bir bakış sunacak.

"Daha önce hiç görülmemiş" özel anlar da dahil olmak üzere Dion'un bir yıldan fazla süreyle yaşamını kaydeden belgesel, efsanevi şarkıcının "hastalığın ortasında açık ve özgün bir hayat yaşamaya doğru yolculuğunu" sergileyecek.

Belgesel, Oscar ödüllü yönetmen Irene Taylor tarafından yönetilecek ve Prime Video'da yayınlanacak.