Hakem camiasından Halil Umut Meler'e hastanede destek ziyareti gerçekleştirildi. Meler, bir an önce iyileşmesi temennisinde bulunan meslektaşlarının desteğini arkasında hissetti.

Süper Lig'in 15. haftasında gerçekleşen MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor maçı 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Maç sonrası MKE Ankaragücü'nün Başkanı Faruk Koca'nın sahaya inerek maçın hakemi Halil Umut Meler'e saldırıp yumruk atması sonucu Meler, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sağlık durumu iyi olan Meler, hakem arkadaşlarının ziyareti ve desteğiyle moral buldu. Hakemler, hastanede Meler'i ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra bir açıklama yaptılar.

"HAKEMLİĞİ DÜŞÜNECEK HALİMİZ YOK"

Hakem Arda Kardeşler, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Herkes gördü, söyleyecek hiçbir şeyimiz yok, tüm hakemler olarak toplandık. Federasyonumuz ve Merkez Hakem Kurulu yaşanan olayın arkasından alacağımız her kararda bizi destekleyeceklerini belirterek tüm ligleri ertelediler. Ancak şu anda zaten hakemlik ve futbol konuşacak veya düşünecek halimiz yok."

"KARARLARI AÇIKLAYACAĞIZ"

"Şu anki tek önceliğimiz arkadaşımız Halil Umut Meler'in, bir an önce sağlığına ve ailesine kavuşmasıdır. Halil Umut Meler'in yanındayız. Bundan sonra kendisinin sağlığına kavuştuğunda tüm hakemler olarak tekrar bir araya gelerek, kendisiyle birlikte geleceğimiz ve kariyerimizle ilgili alacağımız kararları tekrar sizlere açıklayacağız"

"KİMSE BU KADAR HAKARETE MERUZ KALMADI"

Hakem Mete Kalkavan da şunları ifade etti:

"Hakkında iftira atılması, küfür edilmesi, temelsiz yalanlar uydurulması serbest olan tek kurum maalesef hakemlik kurumudur. Tamamen insani olan hata yapabileceğimiz gerçeği, ortadan kalkmıştır hiçbir meslek sahibi mesleğini icra ederken, bu kadar hakaret ve müdahaleye maruz kalmamıştır."

"ŞİDDET SARMALINA DÖNÜŞMÜŞTÜR"

"Hakemlerin sessiz kalmasının sebebi üzerlerine atılan iftiralardan korkmamaları değil mesleklerine olan saygılarıdır. Bugün daha net görülmüştür ki, mesleğimize duyduğumuz saygı resmen bize karşı bir şiddet sarmalına dönüşmüştür. Önceliğimiz arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşması ve ailesine ulaşmasıdır. Bahsettiğim sürdürülemez ortamın çözümü için atılacak adımların özellikle takipçisi olacağız."