Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Opera sanatçısı Serap Çiftçi’den ‘Kayıp Hece’
Opera sanatçısı Serap Çiftçi’den ‘Kayıp Hece’
Uzun yıllar birçok müzikal ve operada başrol oynayan ve konserler veren Serap Çiftçi’nin 'Kayıp Hece' adlı şarkısı DMC etiketiyle yayınlandı. Sanatçı, 'Dünya Çingene Şarkıları', 'Türkülerimle Türkiye' ve 'Yunus Emre Aşka Yolculuk' proje konseptlerini sahnelemesi ile tanınıyor.
Kültür Sanat 30 Temmuz 2020 - 11:54

Sözü kendisine bestesi İranlı müzisyen Morteza Pashaei'ye ait “Kayıp Hece” adlı şarkının düzenlemesini Cihan Sezer gerçekleştirdi. Tüm müzik platformlarında gösterime giren klibin yönetmenliğini Kerem Yükseloğlu yaparken sanat yönetmenliğini Serap Çiftçi üstlendi.

DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE KONSERLER VERDİ

Dünyanın birçok ülkesinde konserler vermiş olan Çiftçi, şarkısının dinleyicisi ile buluşması üzerine şunları söyledi: “Devlet Opera ve Balesi sanatçısıyım. Şarkıyı ilk duyduğumda bu şarkıya söz yazıp söylemek istedim, bu şarkıyla beraber kendi söz ve bestelerimi artık dinleyicilerle paylaşmak istediğime karar verdim. Bundan sonra kendi söz ve müziklerimi dinleyicilerle buluşturmayı düşünüyorum.”

ÇİFTÇİ: “GELENEKSEL OLMADAN EVRENSEL OLUNMAZ”

New York, Washington, Viyana, Ekvador, Venezuela, Ürdün, Moğolistan, Afrika ülkeleri; Uganda, Namibia, Zambiya, Botswana ve Moskova'da çok büyük etki uyandıran konserler veren Çiftçi başarısının sırrı ile ilgili ise “Konserlerimde dünya repertuarının yanı sıra Türk müziği eserlerini batı müziği düzenlemeleri ile seslendirdim. Türküm ve bu topraklarda doğdum. Geleneksel olmadan evrensel olunmaz inancını taşıyorum”

‘KAYIP HECE’DE USTA MÜZİSYENLERİN İMZASI VAR

İlk şarkısı Kayıp Hece’nin usta müzisyenlerin katkısı ile hazırlandığını belirten sanatçı “şarkımda en iyi müzisyenlerle çalıştım. Düzenleme, mix ve akerdeon’da Cihan Sezer’e, masteringde Barış Büyük’e, akustik gitarda Paul Dwyer’a, perküsyonda Mehmet Akatay’a, buzukide Orhan Osman’a ve ismini sayamayacağım kadar çok insana emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.