Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Powertürk Müzik Ödülleri’ne Mabel Matiz damgası
Powertürk Müzik Ödülleri’ne Mabel Matiz damgası
PowerTürk Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Mabel Matiz, toplam 4 ödülle geceye damga vuran ismi oldu.
Kültür Sanat 14 Nisan 2019 - 14:05

Powertürk Müzik Ödülleri’nde Türk pop müziğinin güçlü isimlerine toplam 9 kategoride ödül verildi. Gecede Ajda Pekkan, Nilüfer, Gülşen, Hadise, Mabel Matiz, Manga, Ufuk Beydemir ve Yıldız Tilbe ödüllerini aldı.

‘AMACIM UZUN YILLAR ŞARKI SÖYLEMEK’

Ödülünü alan Nilüfer ise “72 yılında başlayan serüvenim bu yıllara dek devam etti, bundan sonra da amacım olabildiğince uzun yıllar şarkı söyleyebilmek. Bu kadar zaman içerisinde birçok ödül aldım başarılarım ve başarısızlıklarım oldu. Ama ödüller beni her zaman çok mutlu etti” dedi.


En Güçlü Kadın Şarkıcı ödülünü alan Gülşen ödülle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Bu harika ödülle beni onurlandıran PowerTürk’e, oyaları ile bu ödülü almamı sağlayan tüm sevenlerime ve müzik dinleyicilerine teşekkür ederim”

‘HAYATIMDA İLK KEZ BÖYLE BİR ÖDÜL ALIYORUM’

En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi ödülünün sahibi Hadise, aldığı bu ödülün kendisi için çok değerli olduğunu belirterek, “Bu ödül çok güzel bir ödül, en güçlü sosyal medya yönetimi benim için çok değerli bir ödül çünkü hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konulabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir. Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.


MABEL MATİZ’DEN ANADOLU’YA SELAM

PowerTürk müzik ödüllerinde Mabel Matiz, ‘En Güçlü Erkek Şarkıcı', Maya albümüyle ‘En Güçlü Albüm', Sarmaşık şarkısının klibiyle ‘En Güçlü Klip' ve ‘Öyle Kolaysa' şarkısıyla ‘En Güçlü Şarkı' kategorilerinde tam 4 ödül aldı. Mabel Matiz yaptığı konuşmada, “Ana akım Türk müzik sektörünün orta yerinde tamamen kendi canımın istediği şeyleri söyleyebilmekten ve hissettiğim müziği yapabilmekten dolayı çok mutluyum. Maya albümünde emeği olan çok insan, albümün kapsadığı çok fazla an ve his var. 80-90’lar Türk pop müziği ile büyümüş bir çocuk olarak, Maya albümü benim o yıllara saygı duruşum. Adını annemden alıyor çünkü bu şarkılar doğum büyüdüğüm evin içinden çıkıp benimle birlikte tüm Anadolu’yu dolaştılar ve böylelikle çıktı bu albümün coğrafyası ortaya. Anadolu bu albümün coğrafyasıdır, köklerime ve tüm Anadolu’ya selam gönderiyorum” diye konuştu.

KAZANANLAR

EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI: Gülşen
EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI: Mabel Matiz
EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI: Ufuk Beydemir
EN GÜÇLÜ ALBÜM: Mabel Matiz-Maya
EN GÜÇLÜ KLİP: Mabel Matiz-Sarmaşık
EN GÜÇLÜ GRUP: Manga
EN GÜÇLÜ ŞARKI: Mabel Matiz-Öyle Kolaysa
EN GÜÇLÜ SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ: Hadise
EN GÜÇLÜ PROJE ALBÜM: Yıldız Tilbe'nin Yıldızlı Şarkıları
YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ: Nilüfer
YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ: Ajda Pekkan