‘Yalnızlık’ 5 Nisan’a kadar sanatseverleri ağırlayacak

Gama Art Gallery'de açılan 'Yalnızlık' isimli karma sergi 5 Nisan'a kadar ziyaret edilebilir

‘Yalnızlık’ 5 Nisan’a kadar sanatseverleri ağırlayacak

Genç kuşağın başarılı yaratıcıları; Sisli, puslu havalarda yaptığı gündüz pozlamalarını ustalıkla sanat eserine dönüştüren Özlem Acaroğlu, Paris moda haftasında kulis arkasına objektifiyle hayat katan ünlü fotoğraf sanatçısı Can Sarıçoban, demir ve metal heykel çalışmalarıyla tanınmış heykel sanatçısı Oğuzhan Yeşilay'ın eserlerinin yer aldığı ‘Yalnızlık’ adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

yalnizlik1

SANATÇILAR, ‘YALNIZLIK’I ANLATTI

Özlem Acaroğlu'nun Ses'sis Zamanlar olarak adlandırdığı kompozisyonlar, doğal yoğunluk filtreleri ile yaratılan gizemli ve incelikli dünya, metaforun su olarak seçilmesi ile minimal bir bakış kazanırken, sessizliğin bilgelik barındırdığına dair bir vurgu taşıyor.

Can Sarıçoban’ın Paris ve çevre banliyölerdeki parklardan objektifine yansıyan görüntüler. Şehir kimi zaman gözüme herbir noktası keşfedilmeyi bekleyen büyülü bir sanat galerisi gibi görünür, kimi zamansa soğuk bir yalnızlık ve yabancılaşma hissi peşimi bırakmaz ve içimde çok kuvvetli bir gözden kaybolma isteği uyanırdı. İşte böyle zamanlarda kendimi ucu bucağı olmayan parklarda bulur şehrin kaosundan bir tür kaçış arardım.

yalnizlik2

Oğuzhan Yeşilay'ın eserleri insan doğasına oldukça ters bir yönde ilerleyen ve teknolojik silahlarıyla hayatımızı ele geçirerek bizi doğadan, doğamızdan uzaklaştıran modern dünyaya ‘dur' deme isteğinin birer ürünü. Sanatçıyı ve içindeki yaratıcılığı spesifik olarak bu eserleri ortaya çıkarmaya iten şey, doğaya tekrar dokunma ve onunla bağ kurduğu nadir anları sonsuza kadar yakalama isteği.

Loading...