Sözcü Plus Giriş

Dünyanın En Güzel Kokusu 2 ‘nin renkli galası

Geçen yıl, sezonun en çok konuşulan romantik dramaları arasına giren ‘Dünyanın En Güzel Kokusu’ filminin ikincisi ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’ Kanyon AVM’de yapılan gala gecesinin ardında izleyicisiyle buluştu.

null
Güncellenme: 07:43, 03/11/2017
Dünyanın En Güzel Kokusu 2 ‘nin renkli galası

Başrollerini Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal ve Bestemsu Özdemir'in paylaştığı, kadrosunda Ege Aydan, Burak Altay ve Esra Ruşan gibi güçlü isimleri barındıran ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2' filminin yapımcılığını ise 25 Film üstleniyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu'nun üstlendiği ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2' filminin galası önceki akşam Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları'nda gerçekleştirildi. Galaya yapımcı Fırat Parlak ve eşi Burcu Kara, Ömer Faruk Sorak- İpek Sorak, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Raşit Bağzıbağlı, Vuslat Doğan Sabancı, Ümit Okur, Engin Koç, Cihat Tamer, Nevra Serezli, Menderes Samancılar, Erhan Yazıcıoğlu ve Begüm Birgören’in yanı sıra birçek davetli katıldı.

tuba-ic

Filmin başrol oyuncularından Tuba Ünsal “Çok heyecanlıyım ben, çünkü ilk kez izliyorum. İlk filmi defalarca izleyip sonra seyirciyle buluşturmuştuk. Uğur'un yorumu ilkinden çok daha güzel bir filmin bizi beklediği. Sürprizi bozulmasın” açıklamasını yaparken, yönetmen Mustafa Uğur Yağcıoğlu “Acılarını birbirine eşleyen iki karakterin hikayesi. Hayatımızda çok zor günler geçiriyor olabiliriz kaybettiklerimizden dolayı. Ama kaybettiklerimizin hayatımıza kattıklarıyla devam ederiz. Kaybettiysen eğer, senin olmuş demektir. Her yere seninle gelir” dedi. Mirgün Cabas da eşine destek için galaya geldi.

riza-ic

Rıza Kocaoğlu ise “Herkesin kaybettiği şeyler var ama hayatta her şeyin iki tür algılayışı olduğunu düşünüyorum. Filmde de biraz onu anlattık. Her kötü olayı öte yanından görebiliriz, bardağın diğer tarafını görebiliriz. Her şeye mizahi bir yaklaşımda bulunabiliriz. Hayat devam ediyor, bir şekilde tutunmak zorundayız. Filmde hayata bir şekilde tutunmanın yolunu gösteriyor bize. O anlamda bir umut hikayesi” ifadelerini kullandı.

İLKİNDE ‘KEŞKE BEN DE OYNASAYDIM' DEMİŞTİM

İkinci filmin kadrosuna dahil olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen ve geceye sevgilisi Can Yaman ile katılan Bestemsu Özdemir “İlkini izleyip çok beğenmiştim ve ‘Ya keşke ben oynasaydım' dediğim bir an oldu ve bunu çok nadir üç beş film için söylemişimdir. Kısmet buymuş, benim de böyle bir şansım oldu. Özellikle baba-kız olanların filmi gerçekten izlemesini istiyorum” şeklinde konuştu. Galaya Raşit Bağzıbağlı imzalı derin dekolteli elbisesiyle katılan Bestemsu Özdemir, göz kamaştırdı.

can-ic

Deneyimli oyuncu Ege Aydan “Çok harika bir ekiple bir arada çalıştık. Gerçi ben daha sonra dahil oldum ama çok gizemli bir karakteri canlandırdım. Uğur'la daha önce de çalışmıştım, harika bir yönetmen” diyerek övgü dolu sözler söylerken Açelya Akkoyunlu: “Ben nazar boncuğu olarak katılıyorum, gerçek duyguların beyazperdeye yansıması bu film. Herkes bir şey bulacaktır. Çünkü duygular gerçek” dedi.

İpek Erdem de “Hiç düşünmeden ve neredeyse okumadan kabul ettim bu güzel ekiple beraber olabilmek için ve Beste'nin hissettiğini ben de hissetmiştim. İlki o kadar güzeldi ki içinde olmak istedim” açıklamasını yaptı.

“KIZIM OLDUĞU İÇİN ÇOK ETKİLENDİM”

Burak Altay duygularını “İnsanın hayatındaki en büyük erdemlerden birisi yaşadığı şeyleri devam ettirebilmek için unutabilme özelliği olması. Bu film aslında umudu besleyen bir film. Bizim için çok önemli, inşallah dört, beş, altı da gelir. Baba-kız hikayesi işleniyor, benim de bir kızım var. Dolayısıyla ben izlediğim birkaç sahneden çok fazla etkilendim” cümleleriyle dile getirdi.

“İLK OYUNCULUK DENEYİMİM, ÇOK HEYECANLIYIM”

Yasmin Erbil de gecede Raşit Bağzıbağlı tasarımı bir elbise giyerken “Benim ilk filmimden de öte ilk oyunculuk deneyimim. O yüzden çok fazla heyecanlıyım. Birincisine gidip, ağlayıp öyle çıkmıştım ve ikincisinde yer aldığımdan çok şanslı hissediyor. O yüzden Uğur Bey'e teşekkür ediyorum” sözleriyle yönetmene teşekkür etti.

yasmin-ic

Filmde rol alan Rıza Kocaoğlu'nun kız kardeşi Gözde Kocaoğlu; “Ben çok heyecanlıyım çünkü hem abimle, hem Burak'la çalıştım ve aynı sahne içinde oynadım. Güzel bir anı ve tecrübeydi” diye konuşurken Kocaoğlu kardeşine ‘Çok güzelsiniz' diye iltifat etti.

“KEŞKE ANNELİK EHLİYETİ ALINSA”

Yapımcı Fırat Parlak ve eşi Burcu Kara geceye birlikte katılırken Parlak “Uğur Yağcıoğlu'nun filmi, onlara teşekkür ediyoruz. Biz sadece yapımcı olarak destek olduk. Filmi oyuncular ve yönetmen yapar biliyorsunuz. Çok güzel bir film yapmışlar, gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

burcu-kara-ic

İki ay önce annelik sevinci yaşayan Burcu Kara “Yarın iki ay olacak. Yorucu ama çok güzel bir duygu. Bıraktım geldim, ‘Aklım onda' derler ya, öyleymiş gerçekten. Sürekli arayıp bilgi alıyorum annemden” dedi. Kara, anneliğin zor olduğunu vurgulayarak “Annelik çok güzel ama zor. Çok büyük sorumluluk. Ehliyeti alınmalı dedikleri doğru, keşke öyle bir şey olsa. Ömür boyu layık olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu. En yakın zamanda setlere döneceğini belirten Burcu Kara “Mecburen işe ara verdim ama en kısa zamanda döneceğim. Düzenini kurmaya çalışıyorum. Pratik bir insanım, o yüzden işle beraber yürütebileceğim bir süreç. Öyle hissediyorum” diyerek hayranlarına müjde verdi. Kara “Fırat çok yoğun, kıyamıyorum ona hiç. Tamamen Ali'ye odaklı olduğum için… Sağ olsun o çok iyi bir baba. ‘Niye beni kaldırmadın?' diye her gün sitem ediyor. Gerektiği zaman, her zaman bizim yanımızda, benim de yanımda. Çocuk öncelikle annenin oluyor, çok küçük ve sana muhtaç. En fazla babası altını değiştirebiliyor” cümleleriyle eşine kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“BİZDEN HABERSİZ SEÇMELERE KATILIP ROLÜ KAPTI”

Oyuncu Nergis Kumbasar kızı Yasmin Erbil'in filme dahil oluş sürecini anlatırken “Çok güzel olduğundan eminim çünkü ilki çok güzeldi, ikincisi de çok güzel. Yasmin'in de ufak bir rolü var bu filmde, kızımı da seyredeceğim. Yasmin epeydir oyunculuk dersi alıyor. Önce Craft'ta başladı sonra İngiltere'de aldı. Bu filmdeki rolünü de bizden habersiz, o çok güzel birkaç seçmeye katılarak kaptı. Sonradan bize söyledi, hoş bir sürpriz oldu. Yasmin'e hep yeteneği olduğunu söylüyorduk, biraz geri duruyordu. Çünkü önce eğitimini almak istiyordu. Onları da yaptıktan sonra tamamıyla bu işe kanalize olmaya karar verdi. Bir taraftan da üniversitede reklamcılık okumaya devam ediyor” diyerek mutluluğunu ifade etti.

“DEDE OLUYORUM, İÇİME KAPANDIM”

Geceye eşi Müge Yazıcıoğlu ile gelen tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu, kendisine ‘Gençleştiniz' yorumunda bulunan gazetecilere “Nazar değecek, eşim sayesinde böyle kalıyorum' yanıtını verdi. Sinemadaki gelişimi anlatan Yazıcıoğlu “Rıza'nın oyunculuğunu çok severim. Türk sineması gelişiyor ve gençleşiyor. Dünya sinemasıyla kapışacak kadar tekniğe önem veriliyor. Oyunculukta ise biz öndeyiz” yorumunu yaptı. Yazıcıoğlu, torun heyecanı yaşadığını anlatarak “Dede oluyorum iki hafta sonra o yüzden içime kapandım. Tek kişilik oyun yazıyorum, onun heyecanını yaşıyorum. Hayatımı anlatacak, zor taraflarını, Türkiye ve sanat hayatını anlatacak. Dünyanın En Güzel Kokusu torunumun kokusu” dedi.

selin-ic

Başrol oyuncusu Bestemsu Özdemir'e destek için geldiğini söyleyen Selin Şekerci de “Dünyanın En Güzel Kokusu benim için anne kokusudur. Bestemsu için geldim, çok heyecanlı. Ben de heyecanlıyım arkadaşım için. Yazı bulmadan yeni şeyler var” diyerek yeni projelere başlayacağını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:07:32,