Playboy’un kurucusu Hugh Hefner kimdir, neden öldü, hastalığı neydi?

Playboy kurucusu ve sahibi Hugh Hefner yaşamını yitirdi. 91 yaşındaki Hefner, 64 yıl önce kurduğu Playboy dergisiyle inanılmaz bir servete kavuşmuştu. Peki Hugh Hefner kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? İşte Hefner'ın ölümü ile ilgili tüm detaylar...

Playboy’un kurucusu Hugh Hefner kimdir, neden öldü, hastalığı neydi?

Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü Playboy dergisini 1953’te kuran ve daha sonra kurduğu kumarhaneler ve gece kulüpleriyle adeta bir imparatorluğa düşüren Hugh Hefner 91 yaşında öldü. Peki Hugh Hefner kimdir, neden öldü?

91 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Dünyaca ünlü Playboy dergisini 1953 yılında evinin mutfağında hazırlamaya başlayan Hugh Hefner ile ilgili Playboy’dan yapılan açıklamaya göre; Hefner’in ölüm nedeni doğal nedenler.

Şimdiye dek hakkında çıkan haberlerin bir adım ötesinde yer alabilecek, Playboy yazarlarının bile şimdiye dek bilmediği bir gerçek ortaya çıktı .

Playboy dergisinden gelen gelirlerle ilerleyen yıllarda kumarhaneler ve gece kulüpleri de açan Hefner’ın ölümü ile ilgili olarak oğlu Cooper Hefner babasını “ifade özgürlüğü, sivil haklar ve cinsel özgürlük savunucusu” olarak tanımladı.

1000’DEN FAZLA KADINLA BİRLİKTE OLDU

Hedonist yaşam tarzıyla bilinen ve genellikle ipek pijamalarla verdiği pozlarla hafızalara kazınan Hugh Hefner, Playboy modelleriyle birçok evlilik yaptı. Hefner’ın 1953’ten beri 1000’den fazla kadınla birlikte olduğu öne sürülüyor.

hugh-hefner111

HUGH HEFNER KİMDİR?

Hugh Marston Hefner, (d. 9 Nisan 1926, Chicago – ) Amerikalı iş adamı. 1953 senesinde kurduğu Playboy dergisinin halen sahibidir. İki kere evlenen Hefner, bu evliliklerden dört çocuk babası olmuştur.

Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner yaşamını yitirdi İlginizi Çekebilir Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner yaşamını yitirdi

Hefner’in annesi İsveç kökenli, babası Alman ve İngiliz soyundandır. Hefner, ailesini “muhafazakar, Ortabatı, ve Methodist” olarak nitelendirmiştir. 1944-1946 yılları arası Amerikan ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yaptı, ardından Sayre İlköğretim Okulu ve Steinmetz Lisesi’ne gitti. Mezun olduktan sonra, Northwestern Üniversitesi’nde bir dönem sosyoloji lisansüstü dersleri aldı ama kısa bir süre sonra sınıfını geçemedi.

4 Haziran 1963 tarihinde, Hefner serbest bırakıldı. Jayne Mansfield’ın çıplak çekim fotoğraflarının Playboy dergisinin bir sayısında yer almasından ve müstehcen edebiyat yaparak satmaktan tutuklandı.

Loading...