Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kuruluş Osman Selcan Hatun kimdir? İşte Didem Balçın hakkında merak edilenler…
Kuruluş Osman Selcan Hatun kimdir? İşte Didem Balçın hakkında merak edilenler…
Ertuğrul Bey'in ağabeyi Gündoğdu'nun eşi Selcan Hatun karakterine Didem Balçın can veriyor. Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan Didem Balçın, Kuruluş Osman dizisinde de ekrana geliyor.
Magazin 25 Aralık 2019 - 21:19

Didem Balçın, Diriliş Ertuğrul dizisinde Selcan Hatun, Süleyman Şah'ın oğlu Gündoğdu'nun eşini canlandırmıştı. Osman Gazi, Selcan Hatun’u annesi kadar sevmektedir ve bu durum başlarına birçok maceranın gelmesine sebep olacaktı.

DİDEM BALÇIN KİMDİR?

Didem Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda görev aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu.

Bunu Yapan İki Kişi isimli komedi oyunu ile Li̇ons En İyi̇ Komedi̇ Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda görev alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Özlem Kunduracı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu.

Ayrıca babası TRT Radyosu’nda çalışmaktadır ve annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya tarafından düzenlenen bir güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Son güncelleme: 21:34 - 25.12.2019