Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Neşe Karaböcek gözyaşları içinde: Senin düğününü yapacaktım
Neşe Karaböcek gözyaşları içinde: Senin düğününü yapacaktım
Ses sanatçısı Neşe Karaböcek ve gazeteci Tevfik Yener’in oğulları Hasan Ali Yener, son yolculuğuna uğurlandı.
Emre ÇEVİK
Magazin 19 Haziran 2019 - 07:52

Evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede pazar günü hayatını kaybeden Hasan Ali Yener, toprağa verildi. Ünlü ses sanatçı Neşe Karaböcek ve gazeteci Tevfik Yener'in oğulları olan Hasan Ali Yener'in için Beykent Hz. Ebubekir Sıddık Cami'sinde öğlen namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, sanatçılar Orhan Gencebay, Müjdat Gezen, Ercan Bostancıoğlu, Emrah Karaca, çok sayıda gazeteci ve merhumun yakınları katıldı.

Sezen Aksu, Hülya Koçyiğit, Bülent Ersoy, Deniz Seki ve Melek Baykal başta olmak üzere çok sayıda sanatçı TEV'e bağış yaparak başsağlığı dileğinde bulundu.

ANNE KARABÖCEK AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

43 yaşında hayatını kaybeden Hasan Ali Yener'in cansız bedeni musalla taşına konulunca gözyaşları sel oldu. Oğlunun tabutu başında gözyaşlarına boğulan anne Neşe Karaböcek, ayakta durmakta güçlük çekti.

Karaböcek, “Senin düğününü yapacaktım. Güzel oğlum benim” diyerek ağıtlar yaktı. Karaböcek, sanatçı dostları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Hasan Ali Yener, kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Çakmaklı Mezarlığı'nda defnedildi.

Son güncelleme: 08:16 - 19.06.2019