Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uzlaşamayan Deniz Akkaya, aynı cezaya çaptırıldı
Uzlaşamayan Deniz Akkaya, aynı cezaya çaptırıldı
Deniz Akkaya'nın eski sevgilisi Murat Varol'a karşı tehdit davasında aldığı 2 ay 15 gün hapis cezası Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozulmuştu. Yeniden yargılanan Akkaya, tarafların uzlaşamaması nedniyle aynı cezaya çarptırıldı. Ceza bin 500 TL adli para cezasına çevrildi.
Ümit TÜRK
Magazin 15 Mayıs 2018 - 11:43

Eski sevgilisi Murat Varol'u ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Deniz Akkaya, cezasının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden hakim karşısına çıktı.

İstanbul 34 Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya eski manken Deniz Akkaya ile avukatı katıldı. Murat Varol’u ise avukatı temsil etti. Akkaya, kimlik tespitinde medyada çalıştığını ve aylık gelirinin ortalama 15 bin lira olduğunu belirtti.

DENİZ AKKAYA, MESAJI ATTIĞINI KABUL ETTİ

Mahkeme hakimi tarafların uzlaşamadıklarına ilişkin rapor geldiğini belirterek Akkaya’dan yeniden savunma yapmasını istedi. Akkaya, “Bu mesajı attığımı kabul ediyorum. Önceki savunmamı tekrar ediyorum” dedi.

“HERKESİN KULLANABİLECEĞİ BİR İFADE…”

Daha sonra söz alan Akkaya’nın avukatı, “Öldürürüm seni” şeklindeki mesajın gerçekliğinin olmadığını, bu ifadeyi herkesin kullanabileceğini, bu nedenle de ciddiye alınmaması gerektiğini söyledi. Akkaya’nın, Murat Varol’un saldırılarından korktıuğu için bu mesajı attığını ifade etti.

Varol’un avukatı ise, uzlaşamadıklarını belirterek mahkemenin karar vermesini istediklerini belirtti.

MAHKEME AYNI CEZAYI VERDİ

Mahkeme, daha önce verdiği ve İstinaf’ın bozduğu kararı yeniden verdi. Akkaya’nın 2 ay 15 gün hapis cezasının karşılığı olan bin 500 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Deniz Akkaya ile eski sevgilisi Murat Varol karşılıklı yaralama ve tehdit davası açmıştı. Mahkeme, Varol hakkında Akkaya’yı ölümle tehdit etme suçundan beraat kararı vermiş, ancak ses sistemi hoparlörü ile Akkaya’yı yaralama suçundan 3 bin lira adli para cezasına çarptırmıştı. Akkaya hakkında ise ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına karar veren mahkeme, cezanın bin 500 lira adli para cezasına çevrilmesine hükmetmişti. Akkaya, aldığı cezaya itiraz etti. Bölge Adliye Mahkemesi, Akkaya hakkındaki hükmün bozulmasına ve dosyanın yeniden incelenip yargılama yapılmasına karar vermişti. Bölge Adliye Mahkemesi’nin, tehdit suçunun uzlaşma kapsamına alındığını ve şikayetçi Varol’un Akkaya’yla uzlaşmak isteyip istemediğinin sorulması gerektiğini belirtti.

 

Son güncelleme: 13:35 - 15.05.2018

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.