Antalya'da önceki gece başlayan ve bir kişi yaşamını yitirdiği şiddetli yağış sonrası hayat durma noktasına geldi. İki gündür etkili olan sağanaktan insalar kadar sokak hayvanları da etkilendi.

Sağanak nedeniyle çok sayıda kedi ve köpek yaşamını yitirdi. Meydankavağı Mahallesi'ndeki bir apartmanın bodrum katını basan su nedeniyle duvarın üzerinde mahsur kalan bir kediyi kurtarmak için ise binada oturanlar seferber oldu.

AFAD gönüllüsü Gülcan Demirbilek, belini geçen suyun içine girerek, kediyi bulunduğu yerden alıp, kurtardı. Boyuna kadar gelen suya giren Demirbilek, "Rab'bim sen yardım et" diyerek kediyi mahsur kaldığı yerden aldı.

'BU KADAR GÜNDEM OLACAĞINI BEKLEMEDİM'

Mahsur kalan kediyi kurtaran AFAD gönüllüsü Gülcan Demirbilek, yaşadıklarını anlattı. Demirbilek, evinin bahçesinde baktığı kedilerinden biri olan 'Saruhan'ın dünkü yağmurdan sonra mahsur kaldığını söyledi.

Kızı ile birlikte bodrum kattaki kedisini kurtardığı görüntüler sosyal medyada binlerce beğeni alan Demirbilek, görüntülerin bu kadar gündem olacağını beklemediğini söyledi.

"KEDİLERDEN BİRİNİ ÇARŞAF UZATARAK KURTARDIK"

Demirbilek, olayı şöyle anlattı: "Saruhan benim bahçemde baktığım kedilerden biri. Çok usludur, çok akıllıdır. Dün 2 kedimi kaybettim aslında. Birini buldum, balkona kadar suydu, çarşafı uzatıp, onu öyle kurtarabildim, hemen geldi o. Ama 'Saruhan'ı bulamadım.

Çok ağladım, sürekli kapıya çıktım, çünkü merdivenin en son basamağına kadar suydu, kapıyı bile açamıyorduk. Evde 12 saat kadar mahsur kaldık. Sabaha karşı çok dua ettim, artık sesini duyurunca, bana sesini duyurdu, aşağıda bodrumda iki odalı bir yer. Hemen girişteki odada valizin üzerindeydi.

Çok soğuktu su, mazotta karışmıştı suya, kokusu hâlâ geliyor. Kızımla beraber indik. Kızım giremedi, çok soğuktu onu sokmadım, duamızı ettik girdik. Çok şükür aldık, kurtuldu.

Onlar için değer. 2 yıldır AFAD gönüllüsüyüm, AFAD'a gönlümüzü verdik. Yardıma ihtiyacı olanların yanındayız."

Üşüttüğü için kedinin hapşırdığını belirten Demirbilek, havluya sardığı Saruhan'a evinde bakmaya başladı.