Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Vanity Fair ile yaptığı röportajda, aksi yöndeki haberlere rağmen, Downey Jr.'ın 2019'daki "Avengers: Endgame"deki son rolünden sonra karakteri yeniden canlandırma planlarının olmadığını açıkladı.

Feige, "O anı saklayacağız ve ona bir daha dokunmayacağız. Hepimiz bunu başarmak için yıllarca çok çalıştık ve bunu hiçbir şekilde geri almak istemeyiz." dedi.

Filmin yardımcı yönetmeni Joe Russo'ya göre Downey Jr., “Avengers: Endgame”'in yeniden çekimlerini yapmakta bile tereddüt ediyordu.

Russo, “Çekimlerin son gününde zaten gözyaşları içinde veda etmiştik. Ona bunu yaptıracağımız son sefer olacağına dair söz verdik." dedi.

Feige geçmişte madde bağımlılığı nedeniyle 15 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü aktörün Marvel serisinde Stark rolünü kazanabilmesi için onu savunmak zorunda kaldı.

Downey Jr.'ın eşi, yapımcı Susan Downey ise kocasının role bağlı olduğunu, yıllar içinde Stark'a benzer rolleri geri çevirdiğini söyledi. 2018'de de Downey Jr., Vanity Fair yazarı Anthony Breznican'a, kendisini karakterle karşılaştırma girişimlerini kabul etmeyerek, "Ben o değilim, bunu size açıkça söyleyeceğim" dedi.