Antalyaspor’da geçtiğimiz sezonun devre arasında Portekiz’in Benfica takımından transfer edilen ve sözleşmesini tamamlayan Helton Leite’den Akdeniz ekibine veda etti. Brezilyalı eldiven sosyal medya hesabından yaptığı ayrılık paylaşımı ile gelecek sezon Antalyaspor’da devam etmeyeceğini duyurdu.

'GERÇEKTEN GURUR DUYUYORUM'

Antalyaspor’a kendisine verdiği fırsattan dolayı teşekkür eden Helton Leite, “Bu formayı giydiğim her dakikadan ve geçirdiğimiz sezonlardan gerçekten gurur duyuyorum. Antalya'da bulduğum büyük futbol ailesinin taraftarlarım, takım arkadaşlarım, çalışanlarım ve yönetmenlerim desteğiyle hayatımın en mutlu anlarından birini yaşadım. Seni sonsuza kadar kalbimde saklayacağım, ve şimdi ayrılıyorum, mütevazi ve şükranla, en iyi dileklerimle hoşça kal diyorum. Tanrı bu büyük kulübü kutsasın ve her geçen gün daha çok başarı versin” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor ile yaptığı görüşmelerin ardından Türkiye’den ayrılan Helton Leite, Portekiz’e girmişti. Sezon boyunca yaptığı önemli kurtarışlarla Süper Lig'de iz bırakan Leite'nin ayrılığı ile Antalyaspor kaleci arayışlarına başladı.