1990'ların ortalarında yayınlanan çizgi seri Pokémon, tüm dünyada bir fenomen haline geldi ve yıllar geçse de video oyunlarıyla, koleksiyonluk kartlarıyla hayranlarının gözdesi olmaya devam ediyor.

Pokémon kartları, özellikle koleksiyonerlerin vazgeçilmez bir tutkusuyken hırsızların da bu kartları çalmak istemeleri şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz günlerde de basına yansıyan bir hırsızlık olayı dikkat çekti. Hırsızlar, San Jose'deki bir mağazadan piyasaya sürülecek olan özel bir Pokémon kelksiyonu çaldılar.

Kameralarda tespit edilmemek için birinin sürünerek mağazaya girdiği hırsızlar, birkaç dakika içinde 35 binden fazla Pokémon kartını alıp polis gelmeden olay yerinden kaçtılar.

Tofu's Trading isimli mağaza, 24 Ocak'ta yerel saatle sabaha karşı 02.00 sıralarında meydana gelen olağan dışı izinsiz girişi güvenlik kamerası görüntülerine kaydetti. 

Mağazanın ortak sahibi ve yöneticisi Amy Simpson, "Üç kişinin yan kapımıza zorla girdiğini gördük, bu çok saçmaydı çünkü kapıyı kapatan bir buzdolabı vardı, bu yüzden bunun hedefli bir saldırı olduğunu hiç düşünmüyorum. Ne alacaklarını bilmiyorlardı" diyerek hırsızların özellikle kartlar için geldiğini düşünmediğini söyledi.

Mağaza tarafından çekilen videoda, yüzleri kapalı üç kişinin mağazayı karıştırdığı görülüyor. Tofu, sosyal medya hesaplarında ve hırsızlık anını esprili efektlerle yayınlayarak diğer mağazaları da uyardı. Paylaşımda video ile beraber çalınan ürünlerin bir listesini vererek meslektaşlarına satılmaya çalışması halinde polise haber vermelerini istedi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tofu’s Trading (@tofustrading)'in paylaştığı bir gönderi

Tofu's Trading, çalınan eşyaların onbinlerce dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.