62 yaşındaki ünlü aktör, ilk olarak Brentwood’daki 36 bin km²'lik geniş malikanesini Şubat 2023'te 931 milyon TL (28,9 milyon dolar) gibi yüksek bir fiyata satışa çıkardı.

Ancak mülk alıcı bulamadı ve bu da Carrey'nin defalarca fiyatı düşürmesine neden oldu. İlk kesinti iki ay sonra geldi ve 27 milyon dolara düştü. Ekim 2023'e gelindiğinde ise bu meblağ 24 milyon dolara indi.

Şimdi Carrey, istenen fiyatı daha da düşürerek 706 milyon TL’ye (21,9 milyon dolar) sabitledi; bu da 7 milyon dolarlık bir düşüş anlamına geliyor.

Şaşırtıcı fiyat indirimleri, Los Angeles malikane vergisinin yürürlüğe girmesinden bu yana Kaliforniya'nın lüks emlak piyasasının karşı karşıya olduğu durumun altını çiziyor. Söz konusu transfer vergisi, uygun fiyatlı konut ve evsizlik programlarına ayrılan fonlarla birlikte, 5 milyon doların üzerindeki mülk satışlarından %4, 10 milyon doların üzerindeki satışlardan ise %5,5 oranında vergi uyguluyor. Carrey de bu malikane vergisi karmaşasının son kurbanı olarak görülüyor.

Lüks Brentwood mahallesinde yer alan tek katlı mülkte beş yatak odası, altı tam banyo ve üç yarım banyo bulunuyor. İki dönümlük bir alana yayılan mülkte, birçok lüks olanağın yanı sıra tenis kortu, havuz şelalesi, yoga ve meditasyon için bir platform yer alıyor.

İçeride doğal ışık alan ev, tuğla ve parke zeminler, beyaz duvarlar ve çatı pencereli kirişli tavanlarla modern iç mekanlar sergileniyor.

Mutfak; geniş dolaplar, üç kişilik yuvarlak bir ada ve iç mekan barbeküsü de dahil olmak üzere birinci sınıf cihazlar içeriyor.

Birincil süit, çift makyaj masası, şömine, derin küvet ve mahremiyeti artıran kurşunlu cam pencerelerle donatılmış ahşap panelli bir banyoya sahip, başlı başına bir dinlenme yeridir.

Ek odalarda özel bir art deco tiyatro, spor salonu, ofis ve en-suite ikincil yatak odaları yer alıyor ve tamamı ağaçlarla çevrili mahallenin panoramik manzarasını sunan cam kapılara sahiptir.

Dışarıda da bir spa alanı, Amerikan barlı bir havuz evi, kızılötesi sauna, buhar odası ve ayrı bir spor salonu olarak da kullanılabilen bir konuk süiti yer alıyor.