Ailesinin sosyal medyada yaptığı açıklamada, 9 Mayıs'ta Kaliforniya'nın Santa Monica kentindeki evinde öldüğünü söyledi. Corman'ın ölüm nedeni belirtilmedi.

Ailesi yaptığı açıklamada, "Onu tanıyan herkese karşı cömert, açık kalpli ve nazikti. Fedakar ve özverili bir babaydı, kızları tarafından çok seviliyordu. Filmleri devrimci ve bir çağın ruhunu yansıtıyordu" dedi.

Corman yıllar içinde aralarında Coppola, Scorsese, Ron Howard ve Jonathan Demme gibi yönetmenlerin de bulunduğu yükselen yıldızlara danışmanlık yaptı. 

Corman, 1926'da Detroit, Michigan'da doğdu. Mühendislik okudu ancak 1950'lerin ortalarında dikkatini Hollywood'a çevirdi. Bilim kurgu, western ve suç dramaları da dahil olmak üzere her türde film yaptı. 

Bir yapım şirketi olan New World Pictures'ı ve daha sonra ev videolarına odaklanan Concorde-New Horizons'u kurdu. Oyuncular ve ekip sete gelmeden çok önce film çekimlerini kamera yerleşimi de dahil olmak üzere her ayrıntıya kadar planlamasıyla tanınıyordu. Daha sonra bu becerilerini Scorsese de dahil olmak üzere öğrencilerine aktardı. Örneğin Coppola, Corman'ın 1963'te vizyona giren ilk uzun metrajlı filmi "Dementia 13"ün yapımcılığını üstlenmesinden önce aylarca onun asistanıydı.

Jack Nicholson'un yer aldığı "The Little Shop of Horrors"ın yapımcılığını üstlendi. Sylvester Stallone'un beyaz perdede ilk kez sahneye çıktığı iki film, "Capone" ve "Death Race 2000" Corman tarafından yapıldı.