Erzurum Aziziye ilçesi Söğütlü Mahallesi'nde öğle saatlerinde hortum oluştu. Kısa süreli etkili olan hortum, mahallede yaşayanlara ait seralarda zarar yol açtı.

Hortum nedeniyle mahalledeki birçok evin çatısı uçtu. Seraların naylon örtüsü yırtılırken, metal iskeleti taşıyan direkler de yerinden söküldü. Elektrik direkleri devrildi.

ÇATILAR HAVADA UÇTU

Hortum kısa süre sonra kaybolurken, yaşananlar, köylülerin cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde evlerin çatılarının havada uçtuğu yer aldı. Çatıların düşmesiyle birçok araçta da hasar oluştuğu belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine giden AFAD ekipleri çalışma başlattı. Can kaybının yaşanmadığı belirtilen hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 7 ev, 1 okul, 3 sera ve 3 araç ile arıcılık yapanların kovanlarında hasar meydana geldi. Hasar tespiti için de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nün bilgilendirildiği belirtildi.

HORTUM PASİNLER İLÇESİNDE DE HASARA YOL AÇTI

Erzurum’da etkili olan hortum Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’nin yanı sıra Pasinler ilçesine bağlı Gölciğez ve Kevenlik Mahallelerinde de hasara yol açtı. Hortum sonrası hasar tespit için görevlendirilen Erzurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü Söğütlü’deki incelemesini tamamladı. Söğütlü Mahallesinde 7 ev, 1 okul, 3 sera, 3 araç ve aracılık yapanların kovanlarında hasar tespit edildi.

Pasinler ilçesine bağlı Gölciğez ile Kevenlik Mahallelerinde meydana gelen hortumda can kaybı olmazken ev ve ahırlarda hasar oluştu. Erzurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri iki mahallede hasar tespitine başladı.