Adana Emniyet Müdürlüğü’nde görevli narkotik köpeği Hulk'a yedinci yaş gününde ekip arkadaşları tarafından sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Hazırlanan pastadaki mumları eğitmeni polis memuru Ali Çetin (34) üfledi, ilk dilim de Hulk’a ikram edildi.

Çetin, “Aramızdaki bağ, bir baba-oğul ilişkisi gibi. Sürekli birlikteyiz ancak izinli olduğumda onu çok özlüyorum. Onun da beni özlediğini biliyorum. Bugün doğum günü, çok mutlu oldu, bu nedenle ben de mutluyum” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na bağlı Köpek Eğitim Merkezi (KEM) Müdürlüğü’nde narkotik köpekleri Daisy ve Agir’in yavrusu olarak 2017’de dünyaya gelen Belçika Malinois cinsi Hulk, polis memuru Ali Çetin (34) ile eğitime başladı.

EĞİTMENİYLE ADANA'YA TAYİN OLDU 

Özel beslenme programına tabi tutulan Hulk, Çetin ile birlikte operasyon simülasyonlarında sıkı bir eğitimden geçti. 1 yıllık süreçte baba-oğul ilişkisiyle çalışan Çetin ile Hulk, Eskişehir’de ilk görevlerine başladı. Sonrasında Ağrı Doğubayazıt’ta görev yapan ikili, 2021’de Adana Emniyet Müdürlüğü’ne tayin oldu.

İLK DİLİMİ YEDİ, DUYGULANDI

Adana’da çok sayıda başarılı operasyona katılan Hulk, 3 yıllık süreçte 700 kilo esrar, 30 kilo metamfetamin, 50 kilo eroin ve 155 bin uyuşturucu hapın yakalanmasını sağladı. Hulk, katıldığı son operasyonda ise saman yüklü bir TIR’da, balyaların arasına gizlenmiş 305 kilo ‘Skunk’ ele geçirilmesini sağladı. 7’nci yaş günü gelen Hulk’a Çetin ve ekip arkadaşları sürpriz parti düzenledi. Hulk’un ilk operasyonunda çekilen fotoğrafı yerleştirilen pastayı Çetin üfledi, ilk dilim ise Hulk’a ikram edildi.

Hulk ile birlikte güzel işler çıkardıklarını söyleyen Çetin "Ona elimle pasta yedirdim, gözleri doldu ve çok duygulandı” diye konuştu.

'YIKI' DA SAHADA 

Öte yandan Erzurum İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan erzak tespit, narkotik, operasyon, iz takip, kadavra, bomba ve mayın arama-kurtarma köpekleri de farklı hassasiyet ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

Terör operasyonlarında yer alan Belçika Malinois ırkı Yıkı, kırsalda teröristlerin izini sürüp yerini tespit ediyor. Yıkı son olarak Erzincan'ın İliç ilçesindeki madende meydana gelen toprak kaymasında da görev aldı.