Fenerbahçe’de yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç’un yeni yönetim kurulu listesinde yer alan Hulusi Belgü, “Nasıl kadın EuroLeague’de şampiyon olduk, her yerde şampiyonluğu hedefleyeceğiz. Avrupa ve dünya Fenerbahçe’yi çok konuşacak” dedi.

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda yapılan oylamanın ardından mevcut başkan Ali Koç, bir kez daha başkanlığa seçildi. Genel Kurul'un sona ermesinin ardından, yeni yönetim kurulu listesinde yer alan Hulusi Belgü açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’ye yeniden hizmet edecek olmanın kendisi için büyük bir heyecan kaynağı olduğunu belirten Belgü, "2’nci kez yönetim listesindeyim ama 25 sene önce girmiştim. Fenerbahçe’ye hizmet etmek hakikaten heyecan verici. Dünkü yayından sonra iki başkanı bir arada görmek bizim çok hoşumuza gitti. Atatürk’ün ilkelerinde, Atatürk’ün emanet ettiği bir takım Fenerbahçe. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Takımımızı, devletimizi ve milletimizi temsil etmek ve iyi sonuçlar alabilmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

"EUROLEAGUE'DE DAHA İDDİALI OLACAĞIZ"

Fenerbahçe Beko’nun yarın Anadolu Efes ile oynayacağı Basketbol Süper Ligi final serisi 3. maçına değinen Hulusi Belgü, “Kupayı almayı çok arzu ederiz. İnşallah böyle kısa bir zamanda 1 günde kupa kaldırmak hoş olacak. İyi bir basketbol takımımız var. Önümüzdeki sene de EuroLeague’de çok daha iddialı bir takım olacağız. Bunun müjdesini verebilirim. İnşallah her şey iyi olacak” ifadelerini kullandı.

"AVRUPA VE DÜNYA KONUŞACAK"

Amatör branşlara yapılan yatırımların devam edeceğini ve başarıların süreceğini belirten Belgü, “Amatör branşlarda hakikatten bir marka Fenerbahçe. Biliyorsunuz Avrupa’da söz sahibi bir takımız. Olimpiyatlara bizden çok ciddi sporcular katılıyor. Olimpiyatlarda neredeyse milli takımı temsil eden sporcuların yüzde 25’i Fenerbahçeli sporcular. Ben de 25 sene evvel eski amatör şubeler sorumlusuydum. Öyle tahmin ediyorum ki daha da iyisini sağlayacağız. Nasıl kadın EuroLeague’de şampiyon olduk, her yerde şampiyonluğu hedefleyeceğiz. Avrupa ve dünya Fenerbahçe’yi çok konuşacak” şeklinde konuştu.