ABD'nin Tennessee eyaletindeki Knoxville kentinde yaşayan 28 yaşındaki Mark ve 25 yaşındaki Chloe Mansoor çifti hayatlarının şokunu yaşadı. 

Altı hafta önce bebeklerini kucaklarına alan çiftin hayatı, 8 yıldır birlikte yaşadıkları Husky cinsi köpeğin bebeklerine saldırmasıyla karardı. 

Daha önce çok sakin olan ve yıllar boyunca hiçbir zaman saldırganlık belirtisi göstermeyen köpeğin ortada hiçbir sebep yokken bebeğe beşikteyken saldırdığı açıklandı.  

6 haftalık Ezra bebek kanlar içinde kalırken, hastaneye kaldırıldı. 6 gün yoğun bakımda tutulan bebek bütün müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. Beyninde ödem oluşan ve kafatasında kanama tespt edilen çocuk Perşembe günü hayatını kaybetti. 

Köpeğin uzun yıllar boyunca aileyle yaşadığı ve çok mutlu bir hayat sürdüğü belirtilirken yaşamını yitiren çocuğun organlarının bağışlanacağı belirtildi. 

ABD medyasına konuşan Chloe, "Onun annesi olmak benim için büyük bir onur ve yaptığım en iyi şeydi" derken diğer ebeveynleri de köpekler konusunda uyardı ve her an saldırı riskinin gerçek olduğunu duyurdu.

Husky cinsi köpeğin barınağa götürüldüğü ve 10 gün karantina altında tutulduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken köpeğe ne olacağı henüz bilinmiyor.