TFF 2. Lig ekiplerinden Alagöz Holding Iğdır FK, 2 Haziran Pazar günü Sivas'ta oynanacak play-off finalinde 1461 Trabzon FK ile karşılaşacak. Iğdır FK, bu mücadeleyi kazanarak önümüzdeki sezon Trendyol 1. Lig'de yer almayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz sezon TFF 3. Lig 2. Grup'ta şampiyon olarak TFF 2. Lig'e yükselen Alagöz Holding Iğdır FK, bu sezon ise play-off finaline kadar yükselme başarısı gösterdi. 1461 Trabzon FK engelini aşarak hem Trendyol 1. Lig'e yükselmek hem de başarı grafiğini sürdürmek istiyor.

Iğdır FK Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, yaptığı açıklamada, takımın şampiyonluk hedefiyle ilerlediğini belirtti.

Ligde normal sezonu üçüncü sırada tamamladıklarını hatırlatan Bozkurt, "Oyuncularımızı play-off etabına çok iyi hazırladık. Ben son 5-6 hafta öncesi geldim ve oyuncularımızın hepsinin form grafiğini yükseltecek şekilde çalıştık. 'Play-off'larda size ihtiyacımız var.' dedik, onlar da karşılığını fazlasıyla verdi." şeklinde konuştu.

"HAYALİMİZ KUPAYI GETİRMEK"

Bozkurt, play-off finaline giden süreçte birçok zorlu karşılaşma oynadıklarını belirterek, "Şimdi artık finale geldik. Yatırım yapmış bir başka takımla oynuyoruz. 1461 Trabzon FK'nin de çok iyi kadrosu, çok iyi teknik heyeti ve çok iyi başkanları var. Yıllardır play-off oynuyorlar ve sürekli kaçırıyorlar. Onlar da bu fırsatı tepmek istemeyeceklerdir. İyi ve sıkı bir maç bizi bekliyor. Bunun farkındayız ama hedefimiz, hayalimiz Iğdır'a kupayı getirmek." ifadelerini kullandı.

Kulübün elde ettiği başarıların Iğdır'a büyük katkı sağladığını vurgulayan Bozkurt, "Ben Ankara'da yaşayan birisiyim. Kamuoyunda Iğdır'ı normalde çok takip edemiyorsunuz ama tanıtımın yolu spordur. Iğdır FK'yi Cantürk Alagöz başkan aldı, bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Iğdır FK'nin 1. Lig'e çıkması sadece Iğdır'a bir şey katmayacak, Kars'a, Ağrı'ya ve bölgeye katkı verecek. Oradan Süper Lig'e çıkması da aynı şekilde bölgeye bir şeyler katacak." şeklinde konuştu.

Bozkurt, kente kupa ile dönmek istediklerini belirterek, "Bütün Iğdırlıların duasını bekliyoruz. Tribünden bizi destekleyecek taraftarlarımız da her zamanki gibi 90 dakika boyunca bizi yalnız bırakmasınlar. Gelemeyenler duasını esirgemesin. Biz burada profesyonel olarak çalışıyoruz ama Iğdır FK onların takımı. Esas sahibi onlardır. İnşallah onları mahcup etmeden kupayı bu şehre getiririz." dedi.