31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde CHP’nin adayı Zeydan Karalar ile Cumhur İttifakının adayı Yüreğir Belediye başkanı Fatih Kocaispir seçim çalışmalarına başladı. Geçen hafta CHP genel başkanı Özgür Özel’in “Adayımız” diye ilan ettiği Zeydan Karalar, aday olacağından emin bir şekilde çalışmalarını aralıksız sürdürüyordu. Kent merkezini afişlerle donatan Zeydan Karalar, elindeki gücü yeniden kazanmak uğruna kullanmaya başladı.

Fatih Kocaispir

Birbiri ardına yapılan açılışlar hizmet kervanının durmayacağını gösteriyor. Bu arada İYİ Parti eski il başkanı Göktürk Boyvadoğlu, sahaya çıkarak parti tabanının Zeydan Karalar dediği yolundaki açıklamaları dikkat çekiyor.

AKP il binası önünde coşkulu bir kalabalık tarafından meşalelerle karşılanan AKP'nin adayı Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir ise yaptığı konuşmada, "Allah'ın izniyle sizlerin desteğiyle bu çıktığımız yolculukta bu sefer Adana kazanacak. Çünkü bu şehrin sorunlarını biliyoruz. Ulaşım başta olmak üzere kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın, her birimizin hayatını zorlaştıran, bizi mutsuz kılan bütün meselelere vakıfız. Polemik yapmaya, kavga çıkarmaya, bireysel fayda gözetmeye, yalanla göz boyamaya değil, hizmetle, icraatla, özveriyle Adana'yı büyütmeye talibiz. Biz Adana'yı bir dünya şehri yapmaya talibiz. Allah'a şükür bunu yapacak vizyon, kabiliyet ve tecrübeye sahibiz” dedi.

Zeydan Karalar

Sözleri uzun süre alkış alan Kocaispir, Adana merkez ve ilçelerinde her kapıyı çalacaklarını, herkesle kucaklaşacaklarını, Adana’nın tamamını ilgilendiren projeleri halka anlatacaklarını ve büyük farkla seçimi kazanacaklarına inandıklarını söyledi.

Gittiği her yerde halkın gelmeyen hizmetlerden, yapılmayan yollardan, kırık dökük kaldırımlardan, her gün bozulan belediye otobüslerinden, su kesintilerinden ve daha onlarca nedenden dolayı mevcut belediye yönetiminden dert yandığını vurgulayarak, “Cumhur ittifakı olarak bu seçimde sadece Büyükşehir’i değil diğer ilçeleri de kazanacaklarına inançlarının tam olduğunu, halktan böyle bir mesaj aldıklarını ifade etti.

Şimdi gözler 31 Mart’ta çevrildi. Bakalım hangi aday ipi göğüsleyecek.