Çaykur Rizespor, Trendyol Süper Lig'in 32. haftasında Bitexen Antalyaspor ile karşılaştığı maçta 3-0 gibi net bir skorla galip geldi. Rizespor'un teknik direktörü İlhan Palut maç sonrası düzenlenen basın toplantısında takımının performansını değerlendirdi. Palut, "Beklediğimiz kadar pozisyona girdik, üç gol attık, net bir galibiyet oldu." ifadelerini kullandı.

Palut, karşılaştıkları takımın her maç çok sayıda pozisyon bulan güçlü bir ekip olduğunu belirtti. Maçın çok hareketli geçeceğini öngördüğünü dile getiren teknik direktör, "Baskımızı çözdüler, orta sahada bizi topun arkasına ittiler. Biz de topun arkasında kompakt bir şekilde oynamaya başladık. Kazandığımız top sonrasında güzel alanlar bulduk. Çok pozisyon bulduk, pas oyunu ile topu taşıdık. Beklediğimiz kadar pozisyona girdik, üç gol attık, net bir galibiyet oldu. Rakibimizin de pozisyonları vardı. Dönem dönem iyi defans yaptık." şeklinde konuştu.

İkinci golün pas oyununun bir örneği olduğunu vurgulayan Palut, özellikle ofansif açıdan verimli bir gün geçirdiklerini, defansif anlamda da başarılı olduklarını söyledi. Gol yemeden maçı tamamlamanın değerli olduğunu ekledi.

"HAKEMLERİMİZ BAŞARABİLİRDİ AMA..."

VAR sistemiyle ilgili tartışmalara değinen Palut, bazı maçlarda yabancı hakemlerin VAR hakemliği yapmasının gündeme geldiğini ifade etti:

Türk sporunun önemli bir paydaşı hakemlerimiz bunu başarabilirdi. Maalesef buraya kadar geldi. Sahada mutlaka hatalar olur ama keşke VAR'da daha dikkatli olabilseydik. Tansiyonu düşürecekse, daha doğru kararlar çıkacak ise bizim hakemlerimiz bundan yola çıkarak daha iyi performans gösterecekse neden olmasın. Takip edeceğiz. Çok karışmak istemiyorum ama kulağıma 'Dışarıdan VAR hakemi getirildi.' cümlesi çok oturmuyor. Bunu başarabilirdik.

Avrupa kupalarına katılma ihtimalini de değerlendiren Palut, bu konuda konuşmanın henüz erken olduğunu belirtti.