Fatih Camii'ne dün saat 19.15 sıralarında, gelen ve iddiaya göre akli dengesi yerinde olmayan Ömer Salgın slogan atarak cami içerisinde huzursuzluk çıkardı.

Cami İmamı Galip Usta, Salgın'ı uyararak camiden çıkmasını istedi. 

Üzerinde bulunan bıçakla Usta'ya saldıran Salgın, o sırada camide bulunan ve olaya müdahale etmeye çalışan Bilal Erdem'e de bıçakla saldırdı. 

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırılırken Ömer Salgın ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

SUSMA HAKKINI KULLANDI

Şüpheli Ömer Salgın'ın ifadesinde susma hakkını kullandığını öğrenildi. Son zamanlarda psikolojisinin bozulduğu belirtilen şüphelinin terör bağlantısının olmadığı da kaydedildi. Sağlık kontrolünde alkol, uyuşturucu çıkmadı.

BABASI  İFADEYE ÇAĞIRILDI

Olayın ardından Salgın'ın babası H.S. de ifadeye çağırıldı. Bursa'dan gelen baba H.S., polise verdiği ifadede oğlunun 2 kere evlenip boşandığını, bir süre önce işlerinin de kötüye gitmeye başladığını ve 1-2 ay önce dini konulara merak sardığını söylediği öğrenildi.