İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a tebrik ziyaretinde bulundu.

Çalık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Turan Taşkın Özer’in de eşlik ettiği İmamoğlu’nu, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki makam odasında ağırladı. “Evim” olarak nitelediği Beylikdüzü’ne gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten İmamoğlu, yaşamının yaklaşık 35 yılını Beylikdüzü’nde geçirdiğini söyledi. 

"10 YILLIK BÜYÜK ATILIM"

İmamoğlu şunları söyledi:

“Neredeyse sadece 3 köy iken ve yokken bir şehrin var oluşunu da izlemek, özel bir parça bölümü bu duygularımızın gelişmesinde. Tüm bu yönleriyle, Beylikdüzü'nün ikinci 5 yılında da değerli yol arkadaşım, Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık yönetiminde çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. 

5 yıl boyunca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilk defa organize, sistemli bir biçimde bu ilçeyle de yan yana olduğu bir dönemi de yaşadık. 

Şimdi bunu daha da yukarıya taşıyacağız ve ‘Beylikdüzü'nün 10 yıllık özel serüvenini daha yukarıya nasıl taşırız’ hassasiyetiyle, buradaki hemşehrilerimin, komşularımın tüm duygularını bilen birisi olarak, iş birliği içerisinde, sahilinden genişlemesi gereken yeşil alanlarına, eğitimden kentsel dönüşüme, birçok konuda daha öncü adımları, iş birliği içerisinde atıyor olacağız." 

“YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

İmamoğlu, “Beylikdüzü ilçesinin kendi yolculuğundan güçlü bir şekilde gelen İlçe Başkanı, heyeti, değerli milletvekilimiz, buradaki birçok unsuruyla, güçlü bir siyasi altyapısı da var. Aynı zamanda buradaki siyasi mücadele her ne olursa olsun, kuruma olan komşuluk ve dostluk muhabbetinin de katkı sunacağına inanıyorum. Bu yolculukta birlikteyiz. Yolunuz açık olsun. Ekip arkadaşlarınıza başarılar dilerim. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

“EVİNİZDE, YUVANIZDA HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık da şöyle konuştu: 

“Evinize hoş geldiniz. Sizi burada ağırlamak, bizim için bir onur. Yaptığınız çalışmaları hem ilgiyle hem de gururla izliyoruz.

İnsani değerlerimizi, ahlaki değerlerimizi sizin o bıraktığınız noktada koruyarak, Beylikdüzü'nün çehresini, Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle değiştirmek, bizim de en büyük arzumuz, isteğimiz. 2014-2019 yılları arasında biz, burada Büyükşehir Belediye Başkanı’nı maalesef görememiştik. Şimdi hem hizmetlerinizle.

Bilhassa altyapı hizmetleri. Bugüne kadar İSKİ marifetiyle, 160 kilometrenin üstünde bir altyapı hizmeti yapıldı. Bu, bir kentin dirençli olması adına, gerçekten çok önemli bir hizmet. Ben, Büyükşehir ailesine çok teşekkür ediyorum sizin nezdinizde. Siz zaten her zaman onu söylüyorsunuz; ‘Beylikdüzü benim evim, yuvam’ diyorsunuz. Biz de sizin evinizde, yuvanızda hizmet üretmeye devam edeceğiz Başkanım." 

 Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Çalık, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Beylikdüzü’nün sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.