İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen AKP’li Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’i makamında tebrik etti.

İmamoğlu, “Allah utandırmasın. İnşallah güzel hizmet dönemini, Güngören’de hem Güngörenli hemşehrilerimizle birlikte hem de ekip arkadaşlarıyla birlikte başarma yolunda, iş birliğiyle çalışmalarını sürdürürler.  Hızlıca 39 ilçemizi bitirmek arzusundayız. Artık 30’e devirdik ve inşallah 1-2 hafta içerisinde bitirerek, 39 ilçemizin talepleri doğrultusunda bu önemli 5 yılı tariflemiş olacağız. İlçelerimizin, ilçe belediye başkanlarımızın ve ekiplerimizin gözleriyle ve onların bakış açılarıyla bu bizim stratejik planımız olacak aynı zamanda” diye konuştu.

"ALLAH UTANDIRMASIN"

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu dönemde, ‘geçtiğimiz dönemden daha fazla ne yapabiliriz’i birlikte konuşacağız. Her ilçede yaptığımız gibi, burada da inşallah 2 saate yakın, ekip arkadaşlarımızla birlikte, Başkanımız ve kadrosuyla çalışmalar yapacağız. Kendilerinin düşüncelerini alacağız. Ve daha sonra yine ekipler arasındaki çalışma grupları, kendi iç çalışmalarını sürdürecekler. Bütün bunları da haziran sonuna kadar toparlamak arzusundayız.”

DEMİR: “SEÇİM SONUÇLARININ EN NET YORUMU BU”

Güngören Belediye Başkanı Demir de İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Nezaket ziyaretiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. İlçemize hoş geldiniz. Bu vesileyle, yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmanızı tebrik ediyorum. Allah, hayırlı hizmetler versin. İnşallah yeni dönemde de beraberce, yatırımlarla, hizmetlerle vatandaşlarımızın beklentilerine yönelik işleri beraberce yürütürüz. Zannediyorum seçim sonuçlarının en net yorumu bu bizim açımızdan. Güngören için, İstanbul için hayırlısı olsun” sözleriyle dile getirdi. Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Demir, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Güngören’in sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.