22 yaşındaki Kayleigh Doyle, Ekim 2020'de ikizlere hamile kaldı ve tüm doktor kontrolleri sağlıklı bir şekilde gerçekleşti. 

15 Mart 2021'de doğum sancılarını hissedene kadar herhangi bir komplikasyon yaşamadığını belirten genç anne, “İkiz sahibi olmanın getirdiği tüm risklerin farkındaydım. Komplikasyonlardan çok endişelendiğim için özel doktora bile gittim.” 

“22 buçuk haftalık olduklarında, kelimenin tam anlamıyla yataktaydım ve bir gün hayatımın en kötü acısını yaşadım. Neler olup bittiğinden emin değildim, bu yüzden tuvalete gittim ve suyumun geldiğini gördüm.” dedi.

Doyle, Royal Oldham Hastanesi'ne kaldırıldı ve beş gün boyunca gözlem altında tutuldu.

İlk bebeği Arlo, 20 Mart 2021’de ölü doğdu ve doktorlar bunun nedeninin plasentada bir kan pıhtısı olabileceğini varsayıyordu.

Doyle, "Normal bir bebeğe benziyordu. Doktorlar doğum yaptıktan sonra beni oturttular ve diğerinin de hayatta kalmasını beklemediklerini ve muhtemelen önümüzdeki birkaç saat içinde ölü doğacağını söylediler." dedi.

GÜNLERCE BEKLEDİ

Ancak Arlo'nun erkek kardeşi hemen gelmedi. Doyle'un kasılmaları durdu ve dinlenmesi için eve gönderildi.

Manchester'lı anne, "İlk bebeğimi ölü doğurmanın yarattığı travmanın ardından eve gidebileceğimi söylediklerinde şaşkına dönmüştüm. İki doğum arasında günlük kontrollerimiz vardı" şeklinde şaşkınlığını aktardı.

İnanılmaz bir şekilde, 22 gün sonra Astro, 11 Nisan sabahı sezaryen yoluyla doğdu ve hayatta kalmayı başardı.

Doktorlar, plasentanın rahim iç duvarından ayrıldığı ve potansiyel olarak bebeği oksijenden mahrum bıraktığı plasental abrupsiyonu keşfettikten sonra ameliyatı yapmaya karar verdiler.

Şu anda 2 yaşında olan Astro, doğduğunda 2 kilo ağırlığındaydı. Erken doğmaktan kaynaklanan, kalbinde bir delik ve gözlerde anormal kan damarı büyümesine neden olan retinopati gibi komplikasyonlar yaşadı.

Doyle, "Astro doğduğunda bu kadar süre boyunca hayatta kaldığına inanamadım" diye itiraf etti.

İkizinin acısını çekerken bir bebeği büyütmenin inanılmaz derecede zor olduğunu söyleyen genç kadın, "Bebekler için her şeyi iki tane almıştık; iki bebek karyolası, iki koltuklu bir bebek arabası. TikTok'ta takip ettiğim ikiz annelerin tüm dönüm noktalarını yaşadığını görmek zordu" diye itiraf etti.