Britanya Kolumbiyası'nda yer alan Vancouver Adası'nda yaşayan 45 yaşındaki Sonja Semyonova, kendisini yalnız hissetse de ağaçla kurduğu yeni ilişkisinin “bir boşluğu doldurduğunu” söylüyor.

Semyonova, "Ağaçla hissettiklerim aradığım şey ama bu insan için bir fantezi. Küçük olma ve çok sağlam bir şey tarafından desteklenme hissi. Düşememe hissi. Yeni bir partnerle tanıştığınızda ortaya çıkan ve sürdürülebilir olmayan o erotik enerji akışını çok arzuluyordum." dedi.

Semyonova, 2020 kışında Vancouver Adası'na taşındı ve karantina sırasında günlük yürüyüşlere çıktı. Bu yürüyüşler sırasında kişisel yakınlaşma rehberliği yapan kadın, evinin yakınındaki büyük bir meşe ağacının yanından geçiyordu ve 2021 yazında "erotik" deneyimler yaşamaya başladı.

Şöyle konuştu: "Bütün kış boyunca haftanın 5 günü ağacın yanında bir patikada yürüyordum. Ağaçla aramda bir bağlantı fark ettim. Ona yaslanıyordum. O kadar büyük ve o kadar eski bir şeyin sırtımı tutmasında bir erotizm vardı." dedi.

Ağaçla fiziksel bir eylemde bulunmadığını belirten Semyonova, doğadan aldığı duyguların insan cinselliğiyle aynı olmayabileceğini söylüyor. "Ekoseksüelliğin insanlar ve doğa arasındaki seks anlamına geldiği, erotiği keşfetmenin farklı bir yolu olduğu büyük bir yanılgıdır" diye ekledi.